Звіт міського голови м. Миколаєва

0 2 090

У цьому році минув перший рік каденції Миколаївської міської ради сьомого демократичного скликання, та перший рік моєї роботи на посаді міського голови. Цей рік був непростий і для нашого міста, і всієї країни загалом. Надзвичайно насичений подіями як місцевого, та національного рівня і в першу чергу це війна на сході нашої держави, яка внесла непоправимі корективи в наше з вами життя. Ми почали по новому дивитись на ті обставини, які є навколо нас, ми стали більш згуртованими і відповідальними. Ми чітко розуміємо, що в той час коли наші сини і брати воюють на сході  України ми з вами не маємо права на помилки, хоча на жаль в умовах сьогодення це дуже складно робити. Невизначеність ситуації в умовах реформування органів державної та виконавчої влади, зміна законодавства (адмінреформа по створенню об’єднаних територіальних громад та децентралізацією влади), нестабільна політична ситуація, дефіцит бюджету, залишки проблем і невиконаних обіцянок з попередніх каденцій міських урядників. Але, незважаючи на всі складнощі, ми не сиділи на місці, працювали задля розвитку міста і всієї миколаївської громади.

Почати звіт хочу зі слів подяки кожному, хто вже як рік схвалює і критикує мою діяльність, підтримує і категорично заперечує все те, що зроблено. Дякую Вам за терпіння, за довіру, за мудрі поради, за громадську позицію.

Звіт міського голови є зведеним описом різноманітних робіт і заходів, реалізованих у різних сферах міського життя за останній рік, усіма структурами, підрозділами, комунальними підприємствами, установами, партнерськими інституціями громадянського суспільства, які разом утворюють велику команду, що кожного дня працює задля належного функціонування і розвитку міста. В якості координатора, об’єднавчого та спрямовуючого елемента в цій системі є Миколаївська міська рада,  на чолі якої стоїть обраний територіальною громадою міський голова.

Невід’ємними елементами цього єдиного механізму є:

– депутатський корпус міської ради – колегіальний орган, якому миколаївчани делегували право представляти свої інтереси;

–  виконавчий комітет міської ради – колегіальний орган міської ради, що вирішує поточні питання життєдіяльності міста;

– комунальні підприємства, створенні міською радою для виконання завдань та програм;

– дошкільні навчальні заклади – бюджетні установи, що фінансуються з районного та міського бюджету, які працюють над дошкільним вихованням нашого підростаючого покоління;

– організації, установи та підприємства усіх форм власності, які знаходяться на території міста, і разом з міською радою працюють над розвитком міста та громади;

– громадські організації та просто ініціативні жителі міста, не байдужі до його соціально-економічних проблем, які також в міру своїх можливостей допомагають міській раді у їх вирішенні.

Одним з визначальних напрямків своєї діяльності керівництво міської ради вважає підвищення ролі місцевого самоврядування – депутатів, постійних і тимчасових комісій, виконавчих органів ради, вуличних комітетів, громадських об’єднань та волонтерів у вирішенні питань міського сьогодення та майбутнього.

Депутатський корпус

Депутатський корпус Миколаївської міської ради – це 26 обраних представників громади, що представляють різні політичні сили, обрані за партійними списками та мажоритарними округами, закріплені між 26-ма округами окремим рішенням міської ради. Таким чином, сьогодні кожен виборчий округ міста має депутата, котрі, в свою чергу, постійно працюють щодо відстоювання інтересів мешканців цих округів, над вирішенням різноманітних їх проблем. Окрім роботи в округах, важливим завданням діяльності депутата є участь в роботі постійних комісій міської ради, яких відповідно до рішення № 3 сесії міської ради від 17.11.2015р. є 6:

  1. Комісія з питань регламенту, депутатської етики та законності у складі:

– Кобрин Ірина Мирославівна (голова комісії)

– Леськів Володимир Богданович

– Потурай Василь Михайлович

– Соколова Світлана Юріївна

  1. Комісія з питань економіки, бюджету, податків та комунального господарства у складі:

– Конечний Мирослав Мирославович (голова комісії)

– Максимович Галина Зіновіївна

– Москалюк Зоряна Миколаївна

– Савчин Володимир Зіновійович

– Ткач Богдан Ігорович

  1. Комісія з питань соціального захисту та охорони здоров’я у складі:

– Сторонська Світлана Іванівна (голова комісії)

– Баранецький Андрій Зіновійович

– Буфан Лідія Осипівна

– Держило Оксана Едуардівна

– Фацієвич Вероніка Василівна

  1. Комісія з питань молоді, спорту, культури, освіти та духовного відродження у складі:

– Старовецький Олег Степанович (голова комісії)

– Лучечко Михайло Михайлович

– Ярошевський Андрій Мар’янович

  1. Комісія з питань землеустрою, містобудування та охорони навколишнього середовища у складі:

– Дроздов Святослав Миколайович (голова комісії)

– Галущак Михайло Михайлович

– Климюк Володимир Володимирович

– Моздзерович Володимир Андрійович

– Оприск Микола Петрович

  1. Комісія з питань енергозбереження у складі:

– Корецький Микола Миколайович (голова комісії)

– Ковальський Ігор Михайлович

– Хімчак Ігор Степанович

Перед розглядом кожного питання на сесіях міської ради, вони попередньо проходять обговорення на профільних постійних комісіях. Таким чином, на засідання сесій, як правило, кожне питання виноситься, будучи попередньо вивченим та підготовленим. Порядок денний сесій міської ради традиційно налічує близько двох десятків основних питань, а також кількох десятків земельних.

Зокрема, щодо сесій, то вони проводяться приблизно з місячними інтервалами. Протягом звітного періоду діяльності міської ради сьомого скликання (з кінця 2015 року до сьогоднішнього дня) підготовлено та проведено 17 сесій, на яких прийнято 409 рішень.

Виконавчий комітет затверджений рішенням  сесії міської ради   № 6 від 24.11.15 р. до складу якого (всього 19 осіб) входять по посаді: міський голова, секретар міської ради, заступник міського голови, керуючий справами виконкому, а також члени виконавчого комітету – керівник відділу містобудування та архітектури Телішевський Орест Станіславович, керівник відділу культури і туризму, охорони культурної спадщини, культурних цінностей, національностей та релігій РДА Іваночко Ірина Ігорівна, головний інспектор  Миколаївського РС ГУ ДСНС України у Львівській області Пясецький Андрій Михайлович, завідувач поліклінічним відділом Миколаївської КЦРЛ Сковронська Ірина Миколаївна, директор ТзОВ «Альфа-Омега» Буфан Мартин Григорович, приватні підприємці  Пришляк Адріан Миронович, Демко Тарас Миколайович, Карлицький Степан Миронович, Доскочинський Семен Романович, Лешега Руслан Васильович, Заболотний Любомир Романович, Вільчик Юрій Валерійович, керівник туристичного гуртка БДЮТ Гнатів Микола Орестович, голова міської спілки пенсіонерів Мокрицький Орест Петрович. Виконавчий комітет на засідання збирається орієнтовно 1 раз в місяць, з максимально короткими інтервалами, в міру накопичень питань порядку денного. Найбільш питому вагу в рішеннях, які розглядаються виконавчим комітетом, складають питання містобудування та архітектури, житлової політики та квартирного обліку, торгівлі тощо. З початку 2016 року проведено всього 7 засідань виконавчого комітету міської ради, на яких прийнято 121 рішення, котрі попередньо розглядаються спеціалістами ради та обговорюються на чисельних апаратних і профільних нарадах.

На платній основі в апараті міської ради працює: міський голова,  секретар міської ради – Василь Підлужний; – заступник міського голови – Андрій Бачик; – керуючий справами виконкому – Юрій Шпак та відповідно до затвердженої структури та штатного розпису – 16 осіб, із них 12 посадових осіб місцевого самоврядування та 4 працівники. Кадрова політика з підбору працівників апарату міської ради проводиться на конкурсних умовах, з врахуванням особистих професійних навичок, рівня знань та ерудиції, комунікативних навичок претендентів. В апараті міської ради велику питому вагу займають молоді люди. Станом на сьогоднішній день налічується 6 працівників віком до 35 років, а середній вік складає 41 рік. Головним пріоритетом в роботі посадових осіб міської ради є злагоджена робота для вирішення нагальних питань, що турбують жителів міста Миколаєва. З цією метою мною створено інститут радників-консультантів при міському голові, які своїм досвідом знаннями та авторитетом серед миколаївчан і не тільки зможуть вивести на якісно вищий і кращий рівень підготовки та вирішення завдань, що стоять перед міською владою.

Міською радою започатковано проект «Почесних громадян міста» з вшанування визначних постатей, які внесли значний вклад в розбудову міста та української держави і буде присвоюватись до Дня міста. На сьогоднішній день високе звання «Почесний громадянин м. Миколаїв» отримали 2 особи зокрема: Андрій Андрійович Величко його скульптурні роботи стали надбанням нашої культури. Прикрашають вони і рідне місто Миколаїв. Це, перш за все, величний пам’ятник:

Т.Г. Шевченку («Сльоза», бронза, 1992);

пам’ятник  загиблим воїнам УПА на Радеві (1990);

Бюст Уляни Кравченко і Миколи Устияновича (склоцемент, 1994);

Горельєф митрополита Андрея Шептицького в церкві Св.Миколая (1994);

пам’ятник Матері Божій Покрові (2004) у сквері площа Ринок;

пам’ятник «Голодомор» 1932-1933 (2004) на міському кладовищі;

Горельєф «Русалка Дністрова» в церкві Св. Миколая;

Горельєф отцю Андрію Іщаку (2013) церква св.Михаїла;

Горельєф отця Володимира Федусевича (1998) на житловому будинку по вул.Устияновича;

Надгробки дідові Миколі Величку та батькам (граніт, 1984), місцевий цвинтар;

Погруддя «Микола Устиянович (2012);

Погруддя «Корнило Устиянович» вул.У.Кравченко, 18 на власному подвір’ї (2012).

Мірошніков Олександр Васильович, за значний особистий внесок в культурно-мистецький розвиток міста, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність в галузі каменерізного і ювелірного мистецтва, збереження традицій Фаберже, удостоєний багатьох міжнародних нагород і звань Кавалер нагород Меморіального фонду Карла Фаберже, заслуженого майстра народної творчості, автора унікальних орденів та зірки Святого Іоана Павла ІІ Великого на честь його канонізації. Подібних орденів на світі не існує.

Ми покладаємо великі надії на розвиток підприємництва. На даний час в місті Миколаєві сплачує доходи до міського бюджету майже 170  юридичних осіб та понад 500 фізичних осіб-підприємців.

Розвиток економіки, показники її розвитку напряму впливають на наповнення бюджету.

За 10 місяців 2016 року до бюджету міста надійшло всіх видів доходів на загальну суму 22 739 518,34 грн. (план 20 818 623,10грн.) загальний фонд. Незважаючи на складну соціально-економічну ситуацію в країні, доходи міського бюджету виконані на 109,23%.

За 10 місяців 2016 року до бюджету розвитку надійшло 312 002,43 грн.

Фінансовий звіт про виконання бюджету Миколаївською міською радою за 9 місяців у цифрових показниках розміщений на офіційному сайті ради.

Видатки міського бюджету прямо залежні від роботи постійних комісій міської ради. Тому хочеться коротко описати спільну роботу працівників міської ради з депутатськими комісіями.

Міська рада спільно з комісією з питань соціального захисту та охорони здоров’я (голова комісії – Сторонська Світлана Іванівна)  розглянули 350 заяв від мешканців міста. На даний час 248 громадян міста отримали одноразову матеріальну допомогу як малозабезпечені громадяни, які потребували коштів на лікування на загальну суму 85 800,00 грн. Матеріальну допомогу на поховання отримали 6 громадян у сумі 4 300,00 грн. Також була надана грошова допомога ветеранам Великої Вітчизняної Війни та вдовам ветеранів, ветеранам, учасникам бойових дій та вдовам ветеранів УПА, реабілітованим особам. Велика увага приділялася виплаті матеріальної допомоги учасникам АТО та їх сім’ям – 42 учасника АТО отримали матеріальну допомогу на загальну суму 101 000,00 грн., та сім’я загиблого учасника АТО – В.Кіндрацького отримала матеріальну допомогу у сумі 30 000,00грн.

Міською радою підтримуються і малозабезпечені громадяни до Великодніх свят, до міжнародного Дня людей похилого віку та до Дня інвалідів. Добра практика в нашому місті склалась останніми роками напередодні свята Миколая. Міська рада кожного року бере на себе функцію координації збору солодких подарунків від підприємців міста, які в подальшому розповсюджуються між малозабезпеченими та дітьми з особливими потребами. Для дітей сиріт, напівсиріт, дітей інвалідів, дітей учасників АТО, малозабезпечених сімей нами започатковано проведення акцій, під час приїзду дитячих атракціонів, цирків шапіто, безкоштовне їх відвідування дітьми цих категорій. Для всіх дітей міста молодшого віку коштом міської ради організовано відвідування виїзної групи Львівського лялькового театру у міському палаці культури.

Стало хорошою традицією коли міська влада за підтримки підприємців міста, депутатського корпусу особливо голови комісії з питань молоді, спорту, культури, освіти та духовного відродження Старовецького Олега Степановича або не байдужих людей допомагає організувати відзнаки кращих учнів наших шкіл. По мірі можливого ми за їхньою участю намагаємось хоча б якось мінімально допомогти цій категорії дітей до дня знань першого вересня.

Ця депутатська комісія спільно з міською радою провели значну роботу для відбудови співпраці з громадськими організаціями спортивного та культурного напрямками, що дало змогу провести у 2016 році ряд заходів та спрямувати левову частку видатків міського бюджету для молоді міста Миколаєва. Зароджена співпраця з ФК “Миколаїв”, Команди з настільного тенісу “Патріот”, ГО “Клуб єдиноборств “ТРІУМФ”, ГО “Україна і спорт”, ГО “Спілка художників Миколаївщини” (гурток “Моя палітра), “Пласт”. Міською радою спільно з комісією було розроблена програма “Молодь Миколаєва” на суму 100 000,00 грн. та програма “Фізичної культури і спорту” на суму 460 000,00 грн.

Серед заходів програми “Молодь Миколаєва” слід зазначитиим, що у нашому місті започатковані такі регіональні заходи, які вже стали традиційними. Вони є відомі та поширюються на теренах нашої держави та знані за її межами. Перш за все це Книжкова толока. Можливо, вона не має того розмаху, як Львівський книжковий форум та у ній приймають участь представники з усіх регіонів України і за кордону. Так щорічно ми приймаємо сотні людей як місцевих так і наших гостей. Яскравим прикладом її розвитку є те, що незважаючи на надзвичайно складну економічну і політичну ситуацію на сході держави в м.Краматорську також започаткували Книжкову толоку. З метою пропагування нашого міста, і поширення національно-культурного надбання наша делегація на чолі зі мною була присутня на цих заходах в червні 2016 року. Звідки ми привезли не лише яскраві враження, але і щиру подяку. Зараз представники нашого міста активно пропагують Українську книжку і в інших містах сходу і півдня України. Надзвичайно важливою складовою пропагування українського слова є і презентація нових книг за участю їх авторів та видавців (презентація книги Р.Хоркавого “Під знаком Франка”). Такі заходи не лише об’єднають нашу спільноту, але допомагають навчати наше молоде покоління  в повазі і гордості за нашу українську культуру та рідне слово. Ще одним надзвичайно важливим традиційним заходом став 3-й міський симпозіум скульпторів “Обличчя скульптури – 2016”, проводився у серпні, участь у якому приймають не лише наші українські митці, але і представники іноземних держав, цього року були представники з Польщі та Ірану. Оглянути їхню роботу та її результати приїжджали представники всіх регіонів України і не тільки з мистецького середовища. Творчі результати  цих робіт ви можете спостерігати на вулицях і парках нашого міста. Зараз міська рада започаткувала створення мистецько-виставкового центру. Всі ці культурно-просвітницькі заходи міська рада не змогла б здійснити одноосібно тому велика пошана і подяка тим небайдужим людям, які по мірі можливостей долучаються та допомагають своїми зусиллями. Особлива подяка нашій Миколаївчанці Любов Миколаївні Хомчак, яка є акумулятором і натхненником цих ідей їх безпосереднім втілювачем.

Цього року по новому відбулося святкування Дня міста Миколаєва. Вперше завітав до нас з урочистим маршем оркестр Західного Територіального управління Нацгвардії України (диригент Р. Вовк). Було проведено ряд заходів, що зробило святкування дня міста незабутнім, а саме: керівник Палацу культури, Оксана Чапуріна провела конкурс караоке, відбулися спортивні змагання з баскетболу «Streetball» (орг. А.Тупис) Веломарафон (орг.Р.Сав’як), місцевий шаховий клуб під керівництвом О.Мокрицього провів змагання по шахматам, турнір «Битва міст України» відбувся за підтримки миколаївського клубу єдиноборств «Тріумф» під керівництвом Павла Русинника та Віталія Леськіва. Порадувала нас також вистаавка «Від минулого до сучасного», де були роботи із Чернівців, Мукачево, Кам’янець-Подільського. У рамках цієї виставки були  презентовані роботи юних художників студії «Моя палітра» (кер. Р. Федорів). На майдані Незалежності, під керівництвом Р. Федорів, проходив  тематичний конкурс малюнка «Мій край». Велику кількість малечі зібрала акція «Корок життя», яку організував Благодійний Фонд «Сестри Даліли». А також відбувся виступ миколаївських гуртів «Без вакансій» та «Сьоме небо».

Також хочеться привернути увагу до роботи ГО “Спілка художників Миколаївщини” – голова Романа Федорів, яка за короткий термін організувала ряд заходів за підтримки міської ради. Було відкрито у міському Палаці культури гурток-студія “Моя палітра” де налічується більше 30 дітей. Основним завданням якого є пошук, розвиток та підтримки юних талантів та обдарувань художнього мистецтва, а також для масового залучення молоді до вивчення, збереження та збагачення колориту свого краю через художні засоби, зокрема образотворче мистецтво.

Міська рада спільно з комісією з питань економіки, бюджету, податків та комунального господарства (голова комісії Конечний Мирослав Мирославович) у більшості займалася питаннями по господарці міста, розподілу коштів міського бюджету та їх раціонального використання. Тому доцільно тут розділити напрямки робіт по комунальних підприємствах міста.

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Насамперед хочеться відзначити участь наших підвідомчих структур у мікропроектах Львівської обласної ради.

У 2016 році нам вдалося подати 5-ть мікропроектів до Львівської обласної ради “Облаштування (придбання) дитячих майданчиків на території ДНЗ “Журавлик”, “Заходи з енергозбереження шляхом заміни вікон на металопластикові в ДНЗ “Теремок”, “Капітальний ремонт санвузла народного літературно-мистецького музею ім. У.Кравченко та М.Устияновича”, “Капітальний ремонт: Заміна вікон на металопластикові віконні блоки в Миколаївському міському Палаці культури”, “Будівництво мережі освітлення парку 400-річчя м.Миколаєва Львівської області”. Участь у них дало змогу об’єднати громаду міста, а саме: батьківські комітети ДНЗ “Журавлик” та ДНЗ “Теремок”, депутатів міської ради, громадських активістів та підприємців нашого міста без яких можливість реалізувати дані проекти була неможлива, оскільки основна умова участі у проектах – це фінансовий внесок громади міста (мінімум 5% від вартості проекту). З них, три вдалося реалізувати за рахунок співфінансування Львівської обласної ради. Загалом було залучено 239 879 грн. з обласного бюджету, 65 870 грн. громади міста Миколаєва та 526 400 грн. коштів з міського бюджету.

За рахунок коштів місцевого бюджету в 2016 році виконані роботи з капітального ремонту вулиць Устияновича, Просвіти, Чешека, Дроговизької (по вул. Просвіти проводяться завершальні роботи, які будуть оплачені після їх виконання). Загалом на капітальні ремонти вулиць міська рада, до завершення року планує освоїти 3100000 грн. з яких 2 400 000 вже освожєно.

Поточний (ямковий) ремонт доріг відбувся по вулицях Шептицького, Болоня, Я.Мудрого, Д.Галицького, В.Великого, Тарнавського, І.Мазепи, Львівська, Возз’єднання на загальну суму 1 748 865, 30 грн. До кінця року планувалося завершити поточний ремонт асфальтобетонного покриття вул. Чайковського та провулку Дорошенка-Сагайдачного-Болоня на суму 79 500,00 грн.

В 2016 році за кошти місцевого бюджету виконані роботи по капітальному ремонту тротуарів на загальну

суму 1 060 066,73 грн. Роботи виконувалися по вул. Просвіти, вул. Устияновича, вул. Возз’єднання та провулку Возз’єднання.

По житловому фонду проведено капітальний ремонт шатрового даху житлового будинку по пл.Ринок, 21, капітальний ремонт покрівлі житлового будинку по вул. Д.Галицького, 11а на загальну суму 647 073,80 грн. та поточний ремонт житлового будинку по вул. Я.Мудрого, 1 – придбання будівельних матеріалів на суму 8 000,00 грн. (співфінансування).

Для дітей міста Миколаєва придбано чотири дитячих майданчика на суму 199 900,00 грн. (по пр. Грушевсьткого, вул.Стефаника уже встановлено; по вул.Дроговизька та в парку 400-річчя буде встановлено ближчим часом).

Окрім, реалізованого мікропроекту “Будівництво мережі освітлення парку 400-річчя м.Миколаєва Львівської області”, планується у цьому ж році провести роботи по будівництву мережі вуличного освітлення по вул. Просвіти (від повороту вул.Д.Галицького до повороту вул.І.Мазепи) на суму 80 000 грн.

Працівниками МКП “Житлово-комунального управління” проведено роботи по благоустрою міста Миколаєва на загальну суму 1 763 986,04грн. (прибирання вулиць міста, збирання та вивіз ТПВ, захоронення зібраного сміття на міському сміттєзвалищі, встановлення і обслуговування дорожніх знаків, відновлення дорожньої розмітки, ремонт і обслуговування мереж вуличного освітлення, косіння газонів, підстригання кущів, утримання клумб та зелених насаджень, підрізка дерев, впорядкування міського кладовища, посипка доріг піском, прогортання доріг, приготування піскосуміші. Також проведено поточний ремонт вуличного освітлення по майдані Незалежності, вулиць Дроговизька, Возз’єднання. Виконано чистку прилеглих територій при в’їзді у місто Миколаїв зі сторони м.Львова та м.Стрия. Працівники МКП “Житлово-комунального управління” виконують ще низку допоміжних робіт по благоустрою міста з метою належної підтримки чистоти міста та забезпечення комфортних та безпечних умов проживання його мешканців.

ВОДОКАНАЛІЗАЦІЙНЕ ГОСПОДАРСТВО

З метою забезпечення належного рівня водопостачання та водовідведення протягом 2016 року проведено капітальний ремонт водопроводу по вул.Космонавтів (від будинку № 19), по вул. Зеленій (від будинку №88 до будинку №142), по вул. Будівельників (від буд. №36 до буд. №44), по вул. Чайковського (від буд.№1 до буд. №13) по вул. Наливайка, вул. Київській, вул. 400-річчя, вул. Котляревського, вул. Полідовича-Карпатського, вул. С.Крушельницької, вул. Лісної, вул. Стасіва на загальну суму 776 310,10 грн. та виконані роботи по будівництві господарсько-побутової каналізації вул. Шептицького (від буд. №90 до буд. №120), будівництві водопостачання та водовідведення по вул.Зеленій, будівництві водопроводу по вул.Спаська, будівництво, влаштування господарсько-побутової каналізації по вул. Шевченка та будівництво водопостачання по вул. Шевченка на загальну суму 2 159 689,95 грн. (з них, кошти обласного бюджету у сумі 609 000 грн. – це участь в програмі “Питна вода України” по об’єкту будівництво водопостачання по вул. Шевченка, м.Миколаєва).

Також проводилися і поточні роботи, а саме: поточний ремонт господарсько-побутової каналізації по вул.Лісній, поточний ремонт водопостачання по вул. 400-річчя (від буд. №1 до буд. №9), поточний ремонт водопроводу по вул. Л.Українки, поточний ремонт ділянки водопроводу по вул. Чайковського, поточний ремонт трубопроводу водопостачання по вул.Дроговизькій (від буд. №14 до буд. №16) на загальну суму 98 050,19 грн.

Загалом прокладено і відремонтовано 5,36 км. водопроводів та 4,185 км. каналізації.

У 2016 році за кошти місцевого бюджету для МКП “Миколаївводоканал” придбано трансформатори струму ТПЛ-10 на суму 7 020,00 грн. та пластмасових люків, кришок для колодязів, пожежних гідрантів на загальну суму 25 710,00грн.

МИКОЛАЇВТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО

ТЕПЛОВЕ ГОСПОДАРСТВО

У 2016 році міська рада спільно з депутатським корпусом міської ради зробила рішучий крок у збереженні та відбудові свого міського державного комунального підприємства  “Миколаївтеплокомуненерго”. Погашення боргів підприємства на загальну суму 2 551 645, 55 грн. дало змогу позбутися монополістів по постачанню тепла у місті та розпочати вчасно опалювальний сезон 2016-2017 років. Працівники державних установ міста: центральної районної бібліотеки міста Миколаєва, ДНЗ “Журавлик” і “Теремок”, Миколаївського районного суду, міського Палацу культури, Укртелекому, Миколаївської гімназії, Школи мистецтв та Миколаївського професійного ліцею мають змогу працювати у комфортних умовах.

За звітний період міська рада спільно комісією з питань землеустрою, містобудування та охорони навколишнього середовища (голова – Святослав Дроздов) провела 28 засідань. За рекомендаціями комісії було опрацьовано 380 заяв та скарг від мешканців і звернень юридичних осіб, на розгляд пленарних засідань сесій Миколаївської міської ради було винесено та прийнято 310 рішення із земельних питань. Найбільша кількість рішень стосувалися приватизації присадибних ділянок, виготовлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки під існуючими об’єктами для ведення підприємницької діяльності.  По багатьох заявах і скаргах проводився виїзд на місце, про що складено акти обстежень

Здійснюється робота із виготовлення технічних документацій, необхідних для продажу земельних ділянок через земельні торги (аукціон) для будівництва ряду торгових об’єктів (5 земельних ділянок) орієнтовною площею 0,0450 га кожна і багатоповерхового житлового будинку орієнтовною площею 0,3000 га в кварталі забудови по вул. Львівській – пр. Грушевського. Фінансування лотів для продажу буде здійснюватися за рахунок виконавця земельних торгів з наступним відшкодуванням йому витрат переможцем аукціону.

З 01.01.2016 року введено в дію нову нормативну грошову оцінку земель населеного пункту, середня вартість 1 кв. м землі зросла з 85,71 грн. до 142,98 грн., тобто суттєво збільшилися надходження до міського бюджету від земельного податку і орендної плати за землю. Прийнято рішення про встановлення ставок плати за землю та пільг щодо сплати земельного  податку на 2017 рік, «Положення про порядок справляння плати за землю на території м. Миколаєва», які направлено в Миколаївську ОДПІ.

Ведуться черги для одержання земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво (загальної та пільгової черг, позачергового списку учасників АТО). На позачерговому списку учасників АТО перебуває 80 чол.

В повному обсязі завершено розроблення Генерального плану міста, проведено його експертизу і затверджено рішенням Миколаївської міської ради №208 від 24.06.2016 року. Завершено виготовлення Історико – архітектурного опорного плану м. Миколаєва, який затверджено Наказом Міністерства культури України від 15.07.2016 року.

За 10 місяців 2016 року поступило у міський бюджет:

орендної плати з фізичних осіб в сумі 236 980,03 грн.,

орендної плати з юридичних осіб – 5 831008,66 грн.,

земельного податку з фізичних осіб – 216 718,46 грн.,

земельного податку з юридичних осіб – 1 214 657,67 грн.

Міська рада спільно з постійною комісією з питань регламенту, депутатської етики та законності (голова комісії – Кобрин І.) провели контроль за відповідністю проектів рішень та рішень міської ради (409 прийнятих рішень) до вимог чинного законодавства. Спільно було розроблено Регламент міської ради 7-го скликання, який отримав схвалення ради. Це дало можливість розробити новий підхід до роботи сесій міської ради, а саме:

– усі питання та заяви, які виносяться на сесію розглядаються у постійних комісіях до компетенції якої відноситься дане питання;

– проекти рішень опубліковуються за 10 днів до сесії міської ради на офіційному сайті Миколаївської міської ради.

– рішення міської ради приймаються відповідно до процедури Регламенту міської ради та вимог чинного законодавства.

Вважаю, що за допомогою даної комісії зменшилася кількість скарг та звернень за прийняття рішень Миколаївської міської ради, відчуваємо велику відповідальність перед ЗАКОНОМ та громадою міста Миколаєва.

ПАЙОВА  УЧАСТЬ

За 2016  рік згідно ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» залучено до пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту м.Миколаєва та укладено із забудовниками  11 договорів.  По укладеним договорам надійшло  до місцевого бюджету оплат пайового внеску на суму 61 124,73грн.

Згідно  п.4.ст.40 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлено перелік об’єктів, що не залучаються до  пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту. До пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не залучаються замовники у разі будівництва:1) об’єктів будь-якого призначення на замовлення державних органів або органів місцевого самоврядування за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

СТИХІЙНА ТОРГІВЛЯ:

На території міста масового поширення набуває стихійна торгівля (особливо у районі вул.Возз’єднання-Базарна). Важке економічне становище змушує простих мешканців   міста та  району (селян)  шукати заробітку на вулицях міста.

З метою ліквідації незаконної торгівлі – направлено листи у державні служби та установи (поліцію, Миколаївську адміністрацію, управління держпродспоживслужби у Миколаївському районі).  Створено робочу групу з питань ліквідації стихійної торгівлі. Проводиться робота (у складі створеної робочої групи) щодо виявлення фактів здійснення незаконної торгівлі на території міста – видаються приписи щодо усунення порушень та роз’яснюється чинне законодавство щодо відповідальності за правопорушення.

Особливо, занепокоєння викликає торгівля молочними продуктами просто із землі. Мешканці повинні зрозуміти наскільки небезпечним є вживання таких продуктів! Вкотре наголошую – НЕ ПРОДАВАЙТЕ ТА НЕ КУПУЙТЕ продукти харчування у місцях стихійної  торгівлі!На території місцевого ринку є спеціальний критий павільйон для продажу молочної продукції (де проводиться експертиза товару) та багато вільних  площ для торгівлі. Отож, просимо здійснювати торгівлю у спеціально відведеному для цього місці.

БЛАГОДІЙНА ДОПОМОГА

До місцевого бюджету надійшло благодійної допомоги у вигляді грошових коштів на суму 12 032,50грн. Загально акумульовано на рахунку 112,032, 50грн. Допомога використовуватиметься на розвиток територіальної громади (благоустрій) м.Миколаєва. Запрошуємо  бажаючих долучитися до розвитку міста.

МІСЬКИЙ ПАЛАЦ КУЛЬТУРИ

По міському Палацу культури, окрім реалізованого мікропроекту, спільно з громадою частково відреставрований фасад міського Палацу з розміщенням у верхній частині тризуба і надпису, що в перекладі означає «Для виховання громадян на славу Батьківщини». Дані роботи зроблені за спонсорські кошти підприємців м. Миколаєва. За рахунок коштів міського бюджету проведено капітальний ремонт системи опалення (299 608,00грн.), частково відремонтовано внутрішні приміщення МПК (коридор, сходова клітка ІІІ-го поверху), відремонтовано санвузол І поверху (каналізація). Планується повне відновлення фасаду, ремонт лекційного залу міського Палацу культури.

Окрім робочих процесів міський Палац культури живе у своєму звичному ритмі, в якому традиційно займаються аматорські танцювальні та інші мистецькі колективи. Їхню підготовленість та майстерність ми з вами можемо спостерігати на заходах, які про водяться з ініціативи та з участю міської ради. Ми щиро вдячні містянам за їхню активність у питаннях збереження наших культурних традицій та їх пропаганді. Нами започатковано обмін культурним надбаннями, через виступи наших аматорських творчих колективів  у сусідніх теренах нашого краю.

В міському Палаці культури функціонує чотири колективи, три з яких мають звання «Народний колектив»:

Народна хорова капела – керівник Рошинець Ганна Михайлівна(задіяно понад 40 учасників)

Народний духовий оркестр – керівник Суботик Петро Олексійович (налічує 30 учасників)

Народний жіночий вокальний ансамбль «Калина» – керівник Гой Наталія Миронівна (у складі 13 учасників)

Дитячий естрадний ансамбль – керівник Лешковят Тарас Іванович (відвідує понад 15 дітей)

При міському Палаці культури діє фольклорний гурт «Надвечір’я» – кер. Мар’ян Горчиця, який налічує 8 учасників.

Народними танцями займаються в танцювальному колективі «Планета дитинства» – кер. Наталія Лешковят і в ансамблі «Дарунок» – кер. Мар’яна Станкевич. А вивчати бальну хореографію діти мають змогу в танцювальній студії «Пролісок» кер. Іван Голейко, яка діє при міському Палаці.

Під керівництвом Ореста Мокрицького працює шаховий клуб, який налічує понад 40 дорослих учасників, а від початку року до клубу долучилося ще 12 дітей.

При міському Палаці діє аматорський драматичний гурток, який відвідує 15 дітей.

Всі колективи беруть активну участь у святкуванні державних свят, різноманітних концертів, здійснюють гастрольну діяльність.

ДОШКІЛЬНІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ

На Миколаївську міську раду покладено функції забезпечення належного рівня дошкільної освіти в місті. На сьогодні в місті з цією метою функціонують 2 заклади дошкільного виховання “Журавлик” і “Теремок” (90  працівників), яких відвідують 403  дитини.

Роль міської ради у розвитку дошкільної освіти полягає у створені належних умов для перебування дітей в закладах, забезпеченню здоровим і повноцінним харчуванням, їхнім розвитком та проведенням часу за межами їхнього проживання. Дошкільні заклади міста були збудовані у 70-80-х роках ХХ століття і тому потребують значних капіталовкладень на підтримання нормального їх стану. З цією метою щорічно за кошти міського бюджету, спонсорів та батьків, а також коштів обласного бюджету проводяться відповідні роботи. Зокрема, серед найбільш знакових проектів звітного періоду слід неодмінно згадати участь у мікропроектах, про які уже попередньо згадували (“Облаштування (придбання) дитячих майданчиків на території ДНЗ “Журавлик” та “Заходи з енергозбереження шляхом заміни вікон на металопластикові в ДНЗ «Теремок»”).

У 2016 році на утримання дошкільних навчальних закладів міста було виділено 7 482 190,00грн., з них 5 784 100,00 грн. кошти районного бюджету, 1 507 700,00 грн. кошти міського бюджету, 143 290,00 кошти обласного бюджету і 47 100,00грн. кошти Тростянецької об’єднаної територіальної громади.

У дошкільних навчальних закладах вдалося провести наступні роботи, а саме:

– Капітальний ремонт системи опалення в ДНЗ “Журавлик” – 293 973,60 грн.;

– Капітальний ремонт огорожі в ДНЗ “Журавлик” – 231 000,00грн.;

– Придбання дитячого ігрового майданчика для ДНЗ “Теремок” – 35 000,00 грн.;

– Поточний ремонт плиткового покриття в 2-х групах ДНЗ “Теремок” на суму 80 987,00грн.

– Поточний ремонт – заміна дверей ДНЗ “Теремок” – 22 900,00грн.

– Поточний ремонт системи опалення ДНЗ “Теремок” – 62 585,60 грн.

Регіональна політика щодо розвитку дошкільної освіти зорієнтована на:

–    забезпечення повної та збалансованої системи дошкільних освітніх послуг відповідно до потреб населення міста;

– створення оптимальних умов для здобуття дітьми дошкільної освіти;

–  підвищення якості дошкільної освіти, модернізація її змісту;

– комплексний підхід до розвитку, виховання і навчання дошкільнят.

З цією метою щорічно в навчальних закладах складаються плани з виховної та дошкільної освіти, вони включають як розважальні, так і навчально-пізнавальні заходи. З дітьми організовуються заходи до новорічних і Різдвяних свят, до 8-Березня та Дня матері, до Дня захисту дітей, до Дня музики, до Дня осені, різноманітні спортивні забави, екскурсії, лялькові театри, виставки дитячих робіт та багато іншого.

Грандіозним та одним із масштабних проектів міста є будівництво спортивного майданчика з штучним покриттям по вул. С.Бандери, 3 (міський стадіон). Даний проект залучив кошти з міського бюджету у сумі 1 291 200,00 грн., районного бюджету – 480 000,00 грн., обласного бюджету – 500 000,00 грн.. Даний об’єкт планується завершити до кінця 2016 року. Це дасть змогу залучити молодь міста до занять спортом та пропагування здорового способу життя.

З метою реалізації та пошуку залучення співфінансування з інших бюджетів (районний, обласний) виготовлено проектно-кошторисну документацію наступних об’єктів:

– Капітальний ремонт фасаду з впровадженням енергозберігаючих технологій для ДНЗ “Журавлик”;

– Капітальний ремонт фасаду з впровадженням енергозберігаючих технологій для ДНЗ “Теремок”;

– Капітальний ремонт покрівлі житлового будинку по пл. Ринок, 21 в м. Миколаєві Львівської області;

– Капітальний ремонт покрівлі житлового будинку по вул. Д. Галицького,9 в м. Миколаєві Львівської області;

– Капітальний ремонт покрівлі житлового будинку по вул. Д. Галицького,11-а в м. Миколаєві Львівської області;

– Капітальний ремонт тротуарів по вул.. Зелена, вул.. Наливайка, вул. Космонавтів;

–  Будівництво каналізації кварталу «Під печерами»;

– Будівництво мережі водопостачання по вул. О.Олеся, Є.Коновальця;

– Будівництво господарсько-побутової каналізації мікрорайону Підлісся.

– Капітальний ремонт дороги по вул. Космонавтів

У 2016 році зареєстровано два об’єднання співвласників багатоповерхових будинків “Княже” і “Мрія”. З метою підтримки ОСББ міською радою прийнята “Програма співфінансування Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків в м.Миколаєві на 2016-2017 роки”, що дає можливість частково виділити бюджетні кошти на потреби будинку (капітальні ремонти).

Також особливу увагу приділено на реалізацію адміністративно-територіальної реформи, котра покликана надати широкі повноваження для всіх громад України та забезпечити повне фінансування міст і сіл. Миколаївська міська рада відкрита до усіх громад Миколаївського району. Відповідно, прийнято рішення депутатським корпусом “Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад” та направлено відповідні листи у сільські ради із запрошенням про об’єднання в Миколаївську міську об’єднану територіальну громаду з центром в місті Миколаєві. Реформа має надати нашим територіям нового змісту, сприяти їх економічному розвитку, залученню інвестицій у виробництва і нові робочі місця. До сфери управління міст, зокрема Миколаєва, мають перейти місцеві органи поліції, пожежної охорони, котрі покликані дбати про безпеку мешканців, первинна медицина і соціальний захист населення, освіта і культура. Громади мають взяти на себе відповідальність за всі сфери життя міста.

За 2016 рік повністю проведено оновлення офіційного сайту Миколаївської міської ради де мешканці міста можуть слідкувати за новинами та життям міста, який утримується за кошти міської ради.

Підводячи підсумки за  рік діяльності на посаді міського голови, варто зазначити, що працювати є над чим, потрібні лише нові ідеї, велике бажання та прагнення до розвитку та самовдосконалення.

До Вашої уваги хочу запропонувати коротенький відеосюжет змонтований напередодні звітування…

На завершення хочу подякувати працівникам міської ради, депутатам, членам виконкому, працівникам комунальних підприємств та закладів, освітянам та медикам, партнерам з усіх державних установ та організацій, підприємцям, керівникам та колективам підприємств, тобто УСІМ МЕШКАНЦЯМ НАШОГО ЧУДОВОГО МИКОЛАЄВА за щоденну працю і любов до рідного міста!  У нас спільна мета – кожен з нас хоче бачити Миколаїв сильним і процвітаючим. І лише шляхом єднання під ідею розвитку міста як цілісного комплексу, ми зможемо відстояти своє право на майбутнє і змінити на краще сьогодення. Вірю, що саме так і станеться!

Дякую Вам за повсякденну працю, за внесок у розвиток міста і добробут. Дякую всім, хто не тільки на словах, а й конкретними справами, розбудовує та прикрашає свій будинок, свій двір, вулицю, наше місто, нашу неньку Україну.

Впевнений, що і в майбутньому миколаївчани будуть такими ж непохитними і послідовними у своїх добрих справах на користь міста, а отже – здійснять всі починання та виконають взяті на себе зобов’язання.

Вдячний за довіру, розуміння і співпрацю!!!

Дякую Всім, хто допомагає змінювати місто на краще!!!

 

Share.

Залишити коментар

avatar