Засідання «круглого столу» в Миколаївській ОДПІ

0 535

Під час засідання  «круглого столу», що відбулося 18 травня 2016 року в приміщенні Миколаївської ОДПІ, податківці та підприємці  обговорили питання надходження до бюджету акцизного податку, легалізації заробітної плати та підвищення її рівня і інші питання.

Начальник ОДПІ Микола Богданович Ференц відкриваючи засідання відмітив, що на етапі соціально – економічної трансформації країни, важливими є питання підвищення ефективності забезпечення та функціонування місцевих бюджетів. Адже саме вони є фінансовою основою для існування місцевого самоврядування, яке в свою чергу є однією зі складових частин влади і покликане забезпечити розвиток економіки, створення умов для життєдіяльності населення та підвищення добробуту громадян на місцевому рівні, і завдяки цьому виконують особливу роль в економіці кожної незалежної країни. Наповнення місцевих бюджетів – це пріоритетний напрям роботи податківців. Колектив інспекції докладає усіх зусиль, щоб зберегти позитивні результати надходжень до бюджету міських громад

Основа місцевих бюджетів, традиційно – податок на доходи фізичних осіб. Цей податок стабільно забезпечує місцевий бюджет надходженнями,  порівняно з іншими податками.

Другий податок, який є серед лідерів податкових надходжень до місцевих скарбниць – акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Платниками акцизного податку є суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізовують безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування, наступні підакцизні товари: пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, товари, зазначені у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України, зокрема нафтопродукти, скраплений газ тощо.

Начальник Миколаївської ОДПІ Микола Ференц  поінформував, що на території Миколаївського району і м. Новий Розділ здійснює свою діяльність значна кількість закладів сфери громадського харчування та роздрібної торгівлі. Станом на 1 травня 2016року до місцевого бюджету ними сплачено 4,4 млн. грн. акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів. Зокрема,  по Миколаївському районі від платників, які реалізують підакцизну продукцію надійшло – 1,7 млн.грн.акцизного податку, в т.ч.  м.Миколаїв -240,0 тис.грн., смт.Розділ -37,9 тис.грн., с.Берездівці – 7,4 тис.грн.,  с.Пісочне – 13,9 тис.грн., с.Рудники -18.3 тис.грн., с.Гірське – 7,4 тис.грн,  с.Раделичі -5,9 тис.грн., с.Більче – 7,6 тис.грн., с.Розвадів -737,3 тис.грн., с. Дроговиж -375,2 тис.грн. По Тростянецькій об”єднаній територіальній громаді за чотири місяці  поточного року поступило  1,9 млн.грн. акцизного податку, по  м.Новий Розділ – 0,8 млн.грн.

У квітні надходження цього платежу від платників Миколаївського району і м.Н.Розділ склали 1,3 млн. грн. Виконання доведених завдань з початку року склало 123,1 %.

Share.

Залишити коментар

avatar