Виконком «проти» підняття тарифу на послуги водопостачання та водовідведення

0 720

Тарифи на комунальні послуги – категорія змінна і підлягає коригуванню. На це впливає ряд важливих чинників, зокрема підняття мінімальної заробітної плати, ріст паливно – мастильних матеріалів та інші причини. У місті Миколаєві коригування тарифу на компослуги є компетенцією виконавчого комітету Миколаївської міської ради. Як показує досвід, у випадку несуттєвого зростання ціни на послуги виконком практично одностайно затверджує такі проекти рішення. Проте на останньому засіданні, збільшення вартості послуг МКП «Миколаївводоканалу» обговорювалось більш дискусійно ніж зазвичай. Відповідно до поданого проекту діючий тариф – за 1 м. куб. водопостачання та водовідведення становив 18 грн. 16 коп., а відкоригований становитиме 20 грн. 64 коп., тобто вартість подорожчання у відсотковому відношенні – 23, 7 %, а в грошовому еквіваленті – 2 грн. 48 коп.

Як зауважила керівник МКП «Миколаївводоканал» В. Гичка: «Основна причина коригування тарифу – це те, що попри наші заперечення та звернення до Антимонопольного комітету, НКРЕС, оскарження Миколаївської міської ради, «Львівводоканал» таки підняв нам тариф на 50,5 %. Ми попередньо це підняття опротестовували і вважаємо, що тариф мав би зрости максимум на 8%, а це чергова спекуляція. Проте, у нас виходу немає, якби у нас був закладений відсоток рентабельності, то ще певний час ми могли б використовувати попередній тариф, а зараз ми вимушені пропорційно коефіцієнтами збільшили тариф».

Очевидно, що такі цифри викликали у членів виконкому бурхливі обговорення. Першою надійшла пропозиція від міського голови А. Щебеля для населення тариф не піднімати, адже користувачами послуг МКП «Миколаївводоканал» є 90 % фізичних осіб та 10 % юридичних осіб. Та, за словами В. Гички, є Постанова Кабміну про єдиний підхід до формування тарифів із здорожчання не уникнути. Тож від міського голови надійшла наступна пропозиція: підняти тариф на 1 грн., а решту коштів (йдеться про суму дотації більше 200 тис. грн.) відшкодовуватиме Миколаївська міська рада за рахунок перевиконання бюджету. Власне цю пропозицію члени виконкому підтримали практично одноголосно. Надалі питання дотації за послуги МКП «Миколаївводоканалу» буде винесене на розгляд депутатського корпусу 9 червня. Та чи підтримають міські обранці пропозицію виконкому – дізнаємось згодом…

У боротьбі з нечистотами

У контексті інших розглянутих питань МКП «Миколаївводоканал» ініціював затвердження правил прийому стічних вод для тих фізичних та юридичних осіб, які відходи своїх підприємств скидують в очисні споруди комунального підприємства. Такий документ став нагальною потребою після того, як був зафіксований викид крові забійним цехом у р. Дністер, а також нещодавнім викидом нечистот на Дроговизьких землях. Як зазначили у водоканалі, на даний час укладений договір лише трьома підприємцями, які надають послуги асенізаторської машини. Якщо будуть прийняті ці правила, це переведе стосунки підприємців, що користуються очисними спорудами комунального підприємства, в юридичну площину та дозволить збільшувати штрафи за завдані збитки. І цей проект рішення члени виконкому підтримали одностайно.

У числі пакету послуг МКП «Миколаївводоканал» також ініціював збільшення вартості на послуги прорізної машина, видачу техумов та ін. на 41 %. Втім тут, як і у випадку із зростанням тарифу на воду, вирішили почекати.

Share.

Залишити коментар

avatar