Спортивна прем’єра. “Сила удару” у Миколаєві

0 728

24 січня відбулася непересічна подія у спортивному житті нашого міста – чемпіонат Миколаєва із Сили удару. Захід проведено Федерацією ударного спорту України за підтримки міського голови А. Щебеля та комісії з питань молоді, спорту, культури, освіти, та духовного відродження Миколаївської міської ради.

…Не знаємо, як в інші часи, але цієї недільної днини у клубі «Star Club» було особливо людно. А з цього робимо перший приємний для нас висновок – екзотичний, так би мовити, вид спорту зацікавив багатьох. І насамперед – молодь – так висловилися члени оргкомітету Вітілій Леськів та Михайло Луців.

Ну, а для тих потенційних змагунів, які мали намір помірятися силою удару рукою чи ногою, спершу детальний інструктаж стосовно усіх найважливіших нюансів провів президент Федерації ударного спорту України Роман Гуц. А вже після реєстрації учасників та зважування, співом Державного Гімну «Ще не вмерла Україна!» чемпіонат відкрили офіційно.

Відразу ж уточнимо – мірялися силами спортсмени у трьох вагових категоріях (до 70-ти кілограмів, до 90 кілограмів та більше 90 кілограмів) у теж трьох видах змагань (класичний удар рукою – кулаком, класичний удар ногою та вільний удар рукою – долонею, передпліччям тощо, тільки не кулаком). І бажаючих «схрестити списи» не бракувало. А вже перші спроби у найлегшій ваговій категорії підтвердили, що миколаївські легіні можуть так «влупити» отой силомір, що показники на табло не тільки приємно здивують самих спортсменів, але й викличуть шквал емоцій у їхніх вболівальників.

Тут майте на увазі, що випробувати міць отієї «груші»-силоміра бралися теж, як мовиться, хлопці «широкі у плечах»: ті, що зараз освоюють премудрості кікбоксингу, рукопашного бою. А ще – боксери та важкоатлети. І навіть футболісти. Зі спортивними розрядами і навіть званням «кандидат у майстри спорту».

І найкращих показників у найлегшій ваговій категорії добився Андрій Шух – 527 так званих кілограмів сили. Цей удар рукою класичним стилем тут виявився найпотужнішим. Небагато поступився йому Михайло Фацієвич. А ось за третє місце довелося сперечатися додатково Сергієві Леськіву та Миколі Марковському, які основний раунд з п’яти ударів завершили з однаковими показниками. І спортивне щастя цього разу виявилося на боці першого.

У ваговій категорії до дев’яносто кілограмів у цьому виді змагань рівного не було Сергієві Какулі (555 кілограмів сили). Другим ту став Ігор Лучечко, а третім – Михайло Корецький.

А ось змагання у ваговій категорії понад дев’яносто кілограмів стали справжнім «бенефісом» для силачів з родини Охабських. «Важковаговик» Назар Охабський так «вгатив» силомір, що на табло висвітився аж 731 кілограм-сили. Дещо слабшим виявився удар його двоюрідного брата Ростислава. А третім на п’єдестал пошани піднявся Олег Сенів.

До слова, Назар Охабський був дійсно «в ударі» у прямому і переносному значенні цього слова. Бо не мав конкурентів ні у класичному ударі ногою, ні в ударі рукою вільним стилем. А його удар ногою був такої сили, що показник у 1 141 кілограм сили став абсолютним рекордом чемпіонату. Та й знову ж таки, до силоміра підходив не хто не будь, а кандидат у майстри спорту з боксу.

Окрім вищезгаданих учасників змагань, переможцями та призерами цього вечора ставали також Руслан Левицький, Богдан Чайковський, Олег Хандогій, Володимир Косач, Володимир Дерпак, Юрій Голубка, Роман Юзьвяк, Ярослав Федишин, Петро Мороз. Грамоти, кубки та презенти їм вручали президент Федерації ударного спорту України Роман Гуц, голова Миколаївської райдержадміністрації Ярослав Папуга, секретар Миколаївської міської ради Василь Підлужний.

І вельми приємно було чути з уст очільника Федерації ударного спорту України пана Романа, що у порівнянні з уже проведеними подібними змаганнями в інших містах нашої області, Миколаїв вигідно вирізнявся чіткою, продуманою організацією. Бо, дійсно, все було облаштовано на вищому рівні: від показових виступів юних спортсменів, що займаються єдиноборствами – до церемонії нагородження переможців та призерів.

І тут вже не можна обминути увагою тих, хто найбільше долучився до проведення чемпіонату. Це – насамперед Миколаївська міська рада, під егідою якої, власне, все й організовувалося та проводилося. А ще неодноразово упродовж вечора дякували за допомогу та сприяння приватним підприємцям Миколі Ощипку, Івану Максимовичу, магазинам «Оптімал», «Богдан», «Life», депутату Львівської обласної ради Миколі Седілу та керівництву клубу «Star Club» Степану Федуню, Тарасу Дерев’янку, Степану Волощуку за безкоштовно надане приміщення.

Та головне, що усі разом досягли бажаної мети: зацікавити молодь новим видом спорту, ще більше прищепити їй тягу до здорового способу життя.

Не викликає сумніву і те, що миколаївчани ще не раз проявлять себе на цій новій спортивній царині. І статися таке може навіть цьогорічної весни, коли у травні відбудеться обласний чемпіонат зі сили удару. Бо, як показали недільні змагання, делегувати туди нам є кого.

Share.

Залишити коментар

avatar