Щодо нового механізму виплати житлових субсидій

0 112

Відповідно до вимог частини третьої статті 11 Закону України від 09.11.2017 р. № 2189-УШ “ Про житлово-комунальні послуги ” (далі-Закон) встановлено, що законодавчо передбачені пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг виплачуються споживачу в грошовій формі у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Зазначена норма Закону введена в дію з 1 січня 2019 року.

На виконання вимог Закону, а також враховуючи необхідність удосконалення системи виплати громадянам – споживачам житлово- комунальних послуг житлових субсидій, в Україні розпочато відповідну роботу.

Зокрема, Кабінетом Міністрів України було прийнято постанови:

  • від 27 грудня 2018 р. № 1176 “ Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі ” (постанова набрала чинності з 1 січня 2019 р.,

крім пункту 3 змін, затверджених цією постановою, який набирає чинності з 1 травня 2019 року) ;

  • від 06 лютого 2019 р. № 62 “ Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України ” (постанова застосовується з 1 лютого 2019 року).

Оскільки, спрямування отриманих громадянами коштів на оплату саме житлово-комунальних послуг є важливим питанням просимо звернути увагу підприємств галузі на необхідності своєчасного надання ними якісних житлово-комунальних послуг та проведенні відповідної роботи з боржниками.

При цьому звертаємо увагу на необхідності належної взаємодії підприємств, що надають житлово-комунальні послуги, ОСББ/ЖБК із споживачами житлово-комунальних послуг – одержувачами житлових субсидій, зокрема в частині надання інформації щодо спожитих послуг, нарахованих сум за послуги, розміру заборгованості (переплати) та вжитті в установленому порядку заходів щодо можливого друку інформації про новий механізм виплати житлових субсидій на зворотному боці платіжних квитанцій або надсилання окремого інформаційного повідомлення споживачу.

Також, забезпечити проведення інформаційної компанії із залученням громадськості, засобів масової інформації щодо роз’яснення нового механізму виплати житлових субсидій у готівковій формі населення.

Share.

Залишити коментар

avatar