Що хвилює підприємців м. Миколаєва?

0 710

Миколаївська міська рада часто є ініціатором усілякого роду зустрічей, круглих столів з митцями міста, творчими особистостями, громадськими організаціями та бізнес – середовищем.

Днями у виставкому залі Міського палацу культури відбувся круглий стіл з підприємцями міста. На зустріч завітали більше 20-ти бізнесовців, які є власниками або ж орендарями нежитлової нерухомості, де розміщуються магазини, офіси, продовольчі склади, цехи, тощо. На обговореннях присутні обрали вектор «час – це гроші», тож одразу перейшли до дискусії, яку розпочали з податкових ставок.

Податок на нерухомість

У компетенцію виконавчого комітету Миколаївської міської ради входить встановлення відсоткових ставок на оподаткування об’єктів житлової, нежитлової нерухомості, що перебувають у власності, оренді юридичних чи фізичних осіб. Після погодження виконавчим комітетом це питання проходить ще й сесійне голосування. Відповідно до Податкового кодексу відсотковий діапазон коливається від 0 до 3 %. До слова, минулого року депутатським корпусом міськради була підтримана відсоткова ставка на вищезгаданий податок на рівні 2%, проте з підняттям мінімальної заробітної плати до 3200 грн., податок на об’єкти нерухомості зріс би у 8 разів, тож було вирішено зробити крок назустріч підприємцям і повернутись до 0,5 %. Даний вид оподаткування разом із земельним та акцизним податком є основними бюджетоутворюючими складовими. За словами міського голови А. Щебеля, очікування Миколаївської міської ради цьогоріч отримати до міського бюджету орієнтовно 7 млн. грн. з оподаткування нерухомості.

Позиції і пропозиції

Саме відсоткова ставка на оподаткування об’єктів нежитлової нерухомості, що є у власності фізичних та юридичних осіб, стала предметом для дискусій, адже більшість присутніх підприємців є власниками або орендарями саме цього виду нерухомості. Тож цілком логічно, що першою пропозицією звучало даний вид оподаткування залишити на без змін. Опоненти натомість апелювали до того, щоб ставку зменшити до 0,2 – 0,3 %. Пропонувалось також зробити диференціацію нерухомості, що підлягає оподаткуванню, зокрема здійснити розподіл на таку, що в центральній частині міста і є більш прибутковою та таку, що розміщується на окраїні і для останньої встановити меншу податкову ставку.

Цікаво, що й від самих підприємців звучали діаметрально протилежні пропозиції – підняти відсоткову ставку, мотивуючи тим, що зросла плата за надра, мінімальна заробітна плата, тож логічно, що зростуть показники в кошторисах ремонтних робіт, вартість яких буде значно більшою і з відсотковою ставкою 0, 5 % за 1. м.кв. оподаткованої нерухомості місто не змозі буде розвивати інфраструктуру( ремонти, доріг, тротуарів, благоустрій, тощо). Врешті вирішили залишити цей податок без змін.

У числі інших обговорених питань бізнес – середовище цікавили стратегія розвитку міста, перспективний план, говорили й про створення Ради підприємців, за кандидату Голови обіцяли визначитись на наступній зустрічі 15 червня о 16-00.

Share.

Залишити коментар

avatar