Семінар для платників податків

0 526

Програма чергового семінару для платників податків Миколаївського району охопила широке коло питань, що стосувались порядку оподаткування податком на прибуток підприємств, податком на додану вартість, оподаткування доходів фізичних осіб, застосування спрощеної системи оподаткування, а також порядку сплати та звітування з акцизного податку.

Фахівці Миколаївського відділення Стрийської ОДПІ нагадали платникам про зміни стосовно податку на додану вартість: внесено низку змін в частині операцій, звільнених від оподаткування. Зокрема, не звільняються від оподаткування операції з постачання на митній території України та вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур.

Також звернули увагу, що  передбачено формування двох реєстрів на відшкодування ПДВ: для платників, що відповідають критеріям, визначеним для автоматичного відшкодування сум податку; для решти платників. Повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування здійснюється в хронологічному порядку відповідно до черговості внесення заяв до кожного відповідного Реєстру. У свою чергу, Державна фіскальна служба щодня публікує на своєму сайті реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

Змінено перерозподіл сум ПДВ для аграріїв.

Окремо було висвітлено питання справляння військового збору. Податківці нагадали платникам, які саме види доходів підлягають оподаткуванню цим збором. Крім того, фахівці відділення в деталях зупинились на особливостях сплати податку на нерухоме майно юридичними та фізичними особами.

Як зазначили податківці така форма спілкування, як семінар, є найбільш зручною для платників податків, адже це можливість не лише отримати інформацію про останні новини податкового законодавства, а й дізнатись офіційну позицію податкового відомства, надати свої пропозиції та зауваження.

Окрема увага була приділена електронним сервісам для платників податків, що розміщені на єдиному веб-порталі ДФС України та які постійно вдосконалюються. Наразі до послуг платників – близько сорока сучасних електронних сервісів, які забезпечують дистанційне спілкування громадян і представників бізнесу з фахівцями територіальних органів ДФС.

На завершення присутні отримали відповіді на свої проблемні запитання

Share.

Залишити коментар

avatar