Семінар для платників податків Миколаївського району

0 478

Під час семінару, який 12 квітня 2016 року провели фахівці структурних підрозділів Миколаївської ОДПІ, платникам податків роз’яснено зміни в законодавстві, які вступили в дію з 01 січня 2016 року. Відкриваючи захід, начальник Миколаївської ОДПІ Микола Ференц відзначив, що першочерговими завданнями, які стоять перед органами фіскальної служби, є стабільне наповнення бюджету, залучення громадськості до співпраці, а також підвищення рівня добровільності сплати податків.

Під час семінару лекторами висвітлено найбільш актуальні питання стосовно нововведень в нарахуванні та сплаті земельного податку, транспортного та акцизного податку, особливості застосування спрощеної системи оподаткування як юридичними особами, так і фізичними особами – підприємцями у 2016 році. Платників детально ознайомили з новими правилами обчислення та сплати податку на прибуток підприємств, змінами в оподаткуванні податком на доходи фізичних осіб, новаціями для власників нерухомого майна, новими ставками для справляння цього податку.

Платникам податків наголошено на зміни в сплаті єдиного соціального внеску. Утримань із зарплати з січня 2016 немає. Встановлена єдина ставка нарахування єдиного соціального внеску – 22%. Не діятиме 22 відсоткова ставка лише у випадках, для яких було закріплено ще меншу ставку. Мінзарплатне донарахування і далі збережено. Понижуючий коефіцієнт можна застосувати тільки по грудень 2015 року включно, з 1 січня 2016 року понижуючого коефіцієнта немає. Також було наголошено на відповідальність за порушення законодавства про працю, а саме за використання найманої праці без офіційного оформлення та неподання повідомлення про прийняття на роботу працівника.

Акцентовано увагу на порядок заповнення та терміни подання звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі, який затверджений наказом Мінфіну України від 11.02.2016 №49.

Під час семінару розглянуто зміни до Податкового кодексу України та Пенсійного законодавства, які набули чинності з 01 січня 2016 року та декларування доходів громадян за 2015 рік. Роз’яснено зміни в адмініструванні податку на доходи фізичних осіб. Зокрема, у загальному випадку з доходів, які нараховуються з 01 січня 2016 року потрібно утримувати 18% податку на доходи фізичних осіб. Розмір загальної податкової соціальної пільги становить 689грн., якою зможуть скористатись фізичні особи, якщо їхня зарплата за місяць не перевищить 1930 гривень.

Новацією для власників нерухомого майна є підвищення максимальної ставки податку на нерухомість до 3 відсотків від мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв.м. бази оподаткування. Місцеві ради позбавили права збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування. Нагадаємо що ставки податку на нерухомість встановлюють органи місцевого самоврядування.

Податковим кодексом передбачено, що громадяни, які у момент отримання доходів не сплатили податок на доходи фізичних осіб, зобов’язані задекларувати такі доходи та сплатити відповідну суму податку. Випадки, у яких не виникає у платника обов’язку подавати декларацію, передбачені у п.179.2 статті 179 Податкового кодексу України. Також платники мають право подати декларацію з підстав реалізації податкової знижки (навчання, страхування, іпотечне кредитування). Деклараційна кампанія триває з 1 січня до 1 травня. Консультації з питань декларування можна отримати або безпосередньо у ЦОПі Миколаївської ОДПІ або за телефоном 03(241)52-570. В ході семінару було надано відповіді на питання, які цікавили присутніх.

Share.

Залишити коментар

avatar