Роз’яснення ситуації, що склалась на міському сміттєзвалищі

0 2 189

Шановні миколаївчани, з метою уникнення дезінформації та спекулювання фактами, Миколаївська міська рада повідомляє про наступне:

  1. У березні – квітні 2017 року Миколаївською міською радою для вирішення проблеми упорядкування стихійного смітника та будівництва полігону твердих побутових відходів (ТПВ) було вжито ряд дієвих заходів. Зокрема, налагоджена співпраця між комунальним підприємством «ЖКУ» та інвестиційним підприємством ТзОВ «Екотех», які напрацювали, за участі виконавчих органів влади та представників громадськості, механізм покрокового вирішення «сміттєвого» питання: захоронення сміття, будівництва полігону ТПВ та встановлення сміттєсортувальної лінії. Акцентуємо Вашу увагу, що за період співпраці з ТзОВ «Екотех» жодного кілограма сміття з поза меж міста не було завезено! Натомість частина стихійного смітника, площею близько 4 га, коштами інвестора була упорядкована і непотріб належно захоронено!

  1. Міські депутати, зокрема М. Галущак, В. Леськів, І. Хімчак, М.Корецький та депутат районної ради В.Паньків виступили категорично проти спільної діяльності між КП «ЖКУ» та ТзОВ «Екотех», аргументуючи тим, що запропонують краще рішення проблеми упорядкування місцевого смітника. За їхньої ініціативи, рішенням сесій Миколаївської міської та районної ради, були утворені депутатські комісії (з числа міських депутатів, представників громадськості та окремо районної ради), які мали напрацювати кращу альтернативу.

  1. Більше місяця обидві сміттєві Комісії неодноразово засідали. Проте, жодна з них так і не змогла віднайти дієвого механізму чи кращої альтернативи щодо вирішення проблеми місцевого смітника. Всі їхні пропозиції впиралися у дві важливі речі. Перша – відсутність коштів у міському бюджеті на впорядкування стихійного смітника. Бюджет міста Миколаєва складає 18 млн. грн. Впорядкування смітника – потребує 30 млн. грн. Виникає необхідність у залученні коштів зовні. Ці кошти можна отримати від області чи Львівської міської ради за умови приймання та захоронення на Миколаївському полігоні ТПВ львівського сміття. І це є друга важлива річ, про яку весь час замовчують представники двох Комісій.

  1. КП «ЖКУ», яке зобов’язано здійснювати належне захоронення сміття не має відповідної техніки та ресурсів для здійснення робіт на міському смітнику. Тому, уклало договір про спільну діяльність з інвестором, який власним коштом вирішував це питання. Акцентуємо Вашу увагу, що на період роботи сміттєвих Комісій, була призупинена діяльність з впорядкування стихійного смітника та облаштування інфраструктури полігону ТПВ компанією ТзОВ «Екотех». Таке рішення було ініційоване М. Галущак, В. Леськів, І. Хімчак, М.Корецький та депутатом районної ради В.Паньків. Водночас, міське сміттєзвалище продовжувало приймати непотріб міста Миколаєва та довколишніх громад. Це спричинило критичний стан нагромадження непотребу на міському смітнику

  1. Міський голова А.Щебель неодноразово закликав депутатів, які ініціювали зупинку робіт з упорядкування стихійного смітника інвестором, якомога швидше подати альтернативний варіант пропозиції вирішення питання належного функціонування місцевого смітника. Попереджав про загрозу «сміттєвого колапсу» та про небезпеку примусового завезення сміття зі Львова на вимогу Львівської обласної державної адміністрації.

  1. На відміну від окремих депутатів, які виступаючи публічно, дезінформують місцеву громаду про реальний стан речей на міському смітнику, Миколаївська міська рада, зокрема, в особі міського голови Андрія Щебеля несе відповідальність, у тому числі і кримінальну, за невиконання рішень або розпоряджень вище керівних органів (Львівської обласної державної адміністрації).

  1. З огляду на те, що проблема нагромадження невивезеного сміття з м. Львова не вирішувалася, а поглиблювалася, Миколаївська міська рада, передбачала чергові засідання обласної комісії з надзвичайних ситуації, рішенням яких можуть зобов’язати Миколаїв приймати на захоронення сміття з м. Львова у визначених обсягах. Про це міський голова теж неодноразово попереджав і керівництво району, і депутатів, які призупинили впорядкування стихійного смітника та будівництво полігону ТПВ.

  1. Проте, всі заклики міської ради були проігноровані. У підсумку, сьогодні миколаївську громаду зобов’язали щоденно приймати з м. Львова 20 тонн ТПВ для захоронення на місцевому, підкреслюємо непідготовленому та вкрай переповненому смітнику. Це не є одноосібним рішенням міського голови чи одностайним рішенням депутатського корпусу. Це є підсумок невгамовних політичних амбіцій окремих міських депутатів, які вирішили скористатися ситуацією на свою користь.

  1. Миколаївська міська рада ніколи не буде заручником чи пішаком у брудних ігрищах окремих осіб міста. Це є орган, який, зокрема, має вирішувати і господарські питання. Миколаївчани неодноразово стали свідками оновлення інфраструктури міста: ремонту доріг, приміщень дитячих садків, міського Палацу культури тощо. Окремим опонентам діяльності міської адміністрації така активна робота, як більмо на оці. Тож не дивно, що використовуючи чорну риторику, вони публічно паплюжать ділову репутацію та імідж посадових осіб Миколаївської міської ради.

Закликаємо миколаївську громаду не вестися на брудні інсинуації окремих осіб! Питання належного функціонування місцевого полігону ТПВ є суто господарським і не слід на цьому робити собі політичну передвиборчу кампанію! Незалежно від того, хто очолюватиме міську раду після найближчих виборів, питання упорядкування стихійного смітника, будівництво полігону ТПВ та зобов’язальні рішення обласної Комісії з надзвичайних ситуацій і надалі залишатиметься актуальним для миколаївської громади.

Share.

Залишити коментар

avatar