Роз’яснення податкового законодавства – на семінарі

0 400

Фахівцями Миколаївського відділення Стрийської ОДПІ ГУ ДФС У Львівській області проведено семінар на тему «Новини в податковому законодавстві» за участі представників адміністрування податків і зборів з юридичних та фізичних осіб території обслуговування Стрийської ОДПІ.

Особливу увагу акцентовано на актуальних питаннях функціонування електронної системи управління ризиками при адмініструванні ПДВ, моніторингу відповідності податкових накладних критеріям оцінки ризиків. Детально розглянули дії платників, у разі зупинення реєстрації податкових накладних, правильності та повноти формування документів для їх розблокування.

Розглянуто наказ № 861, яким затверджено Порядок застосування норм пунктів 102.6 – 102.7 статті 102 глави 9 розділу II Податкового кодексу України, яким визначено механізм продовження граничних строків для подання податкової декларації, заяв про перегляд рішень контролюючих органів, заяв про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань (далі – граничні строки) відповідно до норм Податкового кодексу України.
Платникам податків нагадали щодо особливостей оформлення трудових відносин працівників, стану додержання законодавства про працю в області, змін розмірів фінансових санкцій для юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю. Розглядалися також питання оподаткування ПДФО окремих видів доходів, правильності заповнення форми 1-ДФ та легалізації заробітної плати працівників.

Крім того, доведено платникам Інформацію щодо форми, за якою укладатимуться договори про визнання електронних документів у період з 01.12.2017 по 01.01.2018 у зв»язку з введенням в дію наказу Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 «Про затвердження Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.08.2017 за № 959/30827 (далі – Наказ № 557), який розроблено з метою нормативно-правового врегулювання обміну електронними документами з контролюючими органами.

Окремо висвітлено питання щодо роздрібної торгівлі пивом, оскільки пиво віднесено до алкогольних напоїв, суб’єктам господарювання для здійснення роздрібної торгівлі пивом (в т.ч. виключно пивом), необхідно отримувати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, а однією з умов отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (крім столових вин) є наявність зареєстрованого належним чином реєстратора розрахункових операцій (книги обліку розрахункових операцій.

Платникам податків нагадали, що з 1 січня 2018 року запрацює Електронний кабінет, порядок функціонування якого затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14 липня 2017 року № 637

Семінар відбувся у форматі відкритого діалогу. Кожен із присутніх мав можливість отримати особисту консультацію та пораду щодо своєї роботи.

Share.

Залишити коментар

avatar