Реквізит «Акцизний податок» – обов’язковий реквізит фіскального касового чека на товари (послуги)

0 513

Про це повідомив начальник Миколаївської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області Микола Ференц під час брифінгу для представників засобів масової інформації.

Він поінформував, що на території Миколаївського району і м. Новий Розділ здійснює свою діяльність значна кількість закладів сфери громадського харчування та роздрібної торгівлі. Станом на 1 квітня 2016року до місцевого бюджету ними сплачено 3,1 млн.грн. акцизного податку з реалізації підакцизних товарів.

Повідомив, що роздрібні торговці, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, зазначають у касовому чеку окремим рядком розмір ставки акцизного податку, загальну суму такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами, на початку рядка друкується назва такого податку.

Микола Ференц наголосив, що з 11 березня 2016 року набрав чинності наказ Мінфіну України від 21.01.2016 року №13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)». Положенням затвердили, що Реквізит «Акцизний податок» віднині обов’язковий реквізит фіскального касового чека на товари (послуги).

«Суб’єкти господарювання повинні стежити за оновленням Держреєстру РРО, перевіряючи чи внесено до нього нову версію програмного забезпечення для свого касового апарату. Якщо таке програмне забезпечення з’явилося в Реєстрі – негайно уточнити у своєму Центрі сервісного обслуговування, чи реалізовано в ній можливість виділяти акциз. Якщо так, то негайно надавати свої касові апарати до Центрів сервісного обслуговування  для оновлення їх внутрішнього програмного забезпечення. Якщо це своєчасно не зробити, то через відсутність у чеку хоча б одного з обов’язкових реквізитів такий документ не прийматиметься як розрахунковий» – звернув увагу Микола Ференц,

Також наголосив, що згідно зі ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуг) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

Згідно зі ст. 26 Закону посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування та сфери послуг притягуються до адміністративної відповідальності органами державної податкової служби України згідно зі ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення в розмірі від двох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на осіб, які здійснюють розрахункові операції, та на посадових осіб — від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На завершення брифінгу Микола Ференц наголосив на дотриманні суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність з реалізації підакцизних товарів вимог законодавства України, а також  попросив громадськість при купівлі підакцизних товарів вимагати від продавців розрахунковий документ, а саме касовий чек.

Share.

Залишити коментар

avatar