Про встановлення транспортного податку

0 548

31 – ша позачергова сесії       6 -го скликання

РІШЕННЯ

29.01.2015р.                                       м. Миколаїв                                         № 1436

Про встановлення транспортного податку

Відповідно до Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів   України щодо податкової   реформи” від 28.12.2014 р. № 71-VIII, ст. 10, 267 Податкового кодексу України, пунктом 24 частини 1 статті 26, статті 59 ЗаконуУкраїни „Про   місцеве   самоврядування   в Україні”, Миколаївська міська рада, –

ВИРІШИЛА:

  1. Встановити  транспортний   податок по Миколаївській міській раді.

  2. 2. Затвердити Положення про ставку та порядок справляння транспортного податку по Миколаївській міській раді (додається).

  3. 3. Ввести в дію транспортний податок з 1 січня 2015 року.

  4. 4. Оприлюднити   дане рішення та   повідомити Миколаївське   ОДПІ ГУ ДФС Львівській області про прийняте рішення;

  5. 5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань економіки, бюджету та комунального господарства.

           Секретар міської  ради                                           А. І. Щебель

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення Миколаївської міської

ради від 29.01.2015 р. № 1436

ПОЛОЖЕННЯ

про розміри та порядок справляння транспортного податку

по Миколаївській міській раді

  1. Загальні положення

1.1. Транспортний податок по Миколаївській міській раді встановлюється відповідно до Податкового кодексу України та Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”.

1.2. Транспортний податок – це складова податку на майно, що відноситься до місцевих податків, і кошти від якого зараховуються до міського бюджету міста Миколаєва.

2.Платники податку

2.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1. пункту 267.2. статті 267 Податкового кодексу України.

3.Об’єкт оподаткування

3.1. Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

4.База оподаткування

4.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до розділу 3 цього Положення.

5.Ставки податку

5.1. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1. пункту 267.2. статті 267 Податкового кодексу України.

  1. Податковий період

6.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

7.Порядок обчислення та сплати податку

7.1. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

7.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

     Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

       Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

7.3. Органи внутрішніх справ зобов’язані до 1 квітня 2015 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об’єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.

       З 1 квітня 2015 року органи внутрішніх справ зобов’язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

     Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.

7.4. Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому Податковим кодексом України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

     Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

7.5. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

     Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

7.6. За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

  1. Порядок сплати податку

8.1. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

9.Строки сплати податку

9.1. Транспортний податок сплачується:

       а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

       б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

  1. Відповідальність за порушення податкового законодавства

та контроль податкових органів

10.1. Податкові агенти та їх посадові особи несуть відповідальність у разі здійснення порушень, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за яким покладено на контролюючі органи, відповідно до Податкового кодексу України та інших законів України.

10.2. За неподання, порушення порядку заповнення та строків подання податкової декларації органам державної податкової служби, недостовірність наданої інформації податкові агенти та їх посадові особи несуть відповідальність відповідно до норм Податкового кодексу України.

10.3. Контроль за дотриманням вимог податкового законодавства у частині справляння транспортного податку здійснюється органами державної податкової служби.

   Секретар міської ради                                              А.І.Щебель

Share.

Залишити коментар

avatar