Про створення органами місцевого самоврядування адміністративних комісій та організацію їх роботи в частині недопущення спалювання сухої рослинності

0 184

Про створення органами місцевого самоврядування адміністративних комісій та організацію їх роботи в частині недопущення спалювання сухої рослинності

Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства № 105 від 10.04.06 р., затверджено Правила утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах України.
Відповідно до п. 4.2. цих Правил на об’єктах благоустрою зеленого господарства забороняється спалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки.
У п. 9.1.19. передбачено порядок поводження з опалим листям, який виключає можливість його спалювання. Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів, тягне за собою адміністративну відповідальність передбачену статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Протоколи по вказаній статті мають право складати посадові особи органів внутрішніх справ (Національної поліції) та особи, уповноважені виконавчими комітетами відповідних місцевих рад.

Розглядають адмінсправи щодо порушень передбачених статтею 152 КУпАП адміністративні комісії при виконавчих комітетах місцевих рад.

Що стосується іншої сухої рослинності (стерні, сухих гілок дерев, тощо), то ч. 3 ст. 27 ЗУ «Про рослинний світ» передбачено, що випалювання сухої рослинності або її залишків здійснюється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища (Мінприроди України).

Однак на даний час вищевказаний порядок не затверджений. А тому будь-які дії щодо спалювання сухої рослинності будуть вважатися самовільними та протиправними.

Протоколи про адмінправопорушення за самовільне випалювання рослинності або її залишків (ст. 77 КУпАП) мають право складати уповноважені на те посадові особи органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів (Державної екологічної інспекції України та її територіальних органів), а також громадські інспектори з охорони довкілля (п. 7 ч. 2 ст. 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Державна екологічна інспекція у Львівській області з метою недопущення спалювання рослинності та її залишків, а також запобігання виникненню пожеж та їх розповсюдження на лісові насадження, торфовища, населені пункти, рейдові групи з числа держінспекторів з охорони навколишнього природного середовища упродовж пожежонебезпечного періоду здійснюють заходи держконтролю на території області щодо виявлення фактів порушення природоохоронного законодавства, притягнення винних осіб до відповідальності та проведення роз’яснювальної роботи з представниками органів місцевого самоврядування.

Крім цього, при виявленні фактів спалювання сухої рослинності та її залишків, а також порушення правил пожежної безпеки в лісах, для притягнення Інспекцією до адміністративної відповідальності порушників за ст. 77-1 та ст. 77 Кодексу України про адміністративне правопорушення слід встановити особу порушника, зафіксувати факт порушення (скласти акт), отримати пояснення порушника. У випадку, коли порушник відмовляється від надання пояснень, слід скласти акт про відмову від надання пояснень, який засвідчити підписами присутніх при цьому трьох осіб. Зазначені матеріали, в тому числі й особові (паспортні) дані порушника, скерувати на адресу Держекоінспекції: м. Львів, вул. Стрийська, 98.

Share.

Залишити коментар

avatar