Про податкові зміни – на семінарі з платниками податків

0 350

Як зазвичай 2017 рік розпочався з набрання чинності низки змін до законів як з питань оподаткування, так і трудового законодавства. Тому, Миколаївське відділення Стрийської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області проводить щомісячні семінари для ознайомлення платників податків з нововведеннями.

На черговому семінарі платники податків мали змогу почути про зміни в оподаткуванні податком на прибуток підприємств, податком на додану вартість та інші нововведення, були ознайомлені з порядком подання декларації з податку на прибуток тощо.

Так, декларацію з податку на прибуток підприємств за 2016 рік слід подати не пізніше 09 лютого 2017 року (платникам з обсягом доходу понад 20 млн. грн.) та 01 березня 2017 року (платникам з обсягом доходу менше 20 млн. грн.) та сплатити податок на прибуток відповідно не пізніше 17 лютого та 10 березня 2017 року.

Бухгалтери та керівники підприємств також дізналися про зміни по єдиному соціальному внеску, єдиному податку, податку на доходи фізичних осіб, декларування доходів громадян за підсумками 2016 року, , акцизному податку, про мінімальну зарплату у 2017 році та відповідальність за порушення норм трудового законодавства, особливості застосування норм пенсійного законодавства, переваги подання статистичної звітності в електронному вигляді тощо.

Звернуто увагу присутніх на зміни в адмініструванні місцевих податків, зокрема, податку на майно, відмінне від земельної ділянки. Наголошено, що  у 2017 році фізичні особи сплачуватимуть податок за житлову та нежитлову нерухомість за ставками та з використанням пільг, які діяли у 2016 році. А от платники податку – юридичні особи сплачуватимуть податок за житлову та нежитлову нерухомість за ставками 2017 року. Вони самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня і до 20 лютого 2017 року подають до державних податкових інспекцій за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Про нововведення присутніх проінформували фахівці Миколаївського відділення Стрийської ОДПІ Мирослава Корецька, Уляна Мелешко, Андрій Вовчастий, Ірина Даців.
Усі бажаючі мали змогу задати запитання та отримати відповіді.

Share.

Залишити коментар

avatar