Про легалізацію заробітної плати та електронні сервіси за «круглим столом» в Миколаївській ОДПІ

0 665

Нещодавно в Миколаївській ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбулось засідання «круглого столу» на тему «Легалізація заробітної плати, електронні сервіси та нововведення в податковому законодавстві з 01.01.2016 року» за участі начальника Миколаївської ОДПІ Миколи Ференца.

Відкриваючи зустріч з представниками бізнесу Микола Ференц наголосив, що робота в податковій спрямована на відкритий конструктивний діалог з бізнесом , як один із важливих напрямків роботи фіскальної служби і зміни в податковому законодавстві направлені на вдосконалення системи адміністрування податків, зменшення податкового тиску, розвиток підприємництва та стабільне наповнення бюджету.

Начальник фіскальної служби відмітив, що на сьогодні тема підвищення заробітної плати та її легалізація є дуже актуальною. Фіскальною службою постійно проводиться роз’яснювальна робота з роботодавцями для того, щоб стимулювати їх підвищити заробітну плату та відмовитись від її виплати в «конвертах». Так, з початку року на засіданнях робочої групи проведено співбесіди з керівниками 10-ти суб’єктів господарювання, 7 із них підвищили рівень заробітної плати. Додатково до місцевого бюджету надійшло податку на доходи фізичних осіб у сумі 2,8 тис.гривень. Крім того, легалізовано трудові відносини 7 найманих працівників з роботодавцями. Після офіційного працевлаштування бюджет додатково отримав 0,9 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Микола Ференц повідомив, що з 1 січня 2016 року Законом України від 25.12.15 № 928-VIII “Про Державний бюджет на 2016 рік” встановлено такі соціальні стандарти: мінімальна зарплата у місячному розмірі і прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня – 1378 грн., з 1 травня – 1450 грн., з 1 грудня – 1550 грн. Водночас, навантаження на заробітну плату у 2016 році зменшено майже вдвічі, тобто роботодавці будуть сплачувати 22% єдиного соціального внеску від нарахованої зарплати, а працівники, що сплачували 3,6% ЄСВ із заробітної плати у минулому році – в цьому році звільнені від сплати ЄСВ.
Під час засідання «круглого столу» було наголошено, що 1 січня 2016 року та до 1 травня 2015року триватиме кампанія декларування доходів громадян. Зазначив, що у 2016 році декларування доходів пов’язано з виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб норм Податкового кодексу України, згідно з якими громадяни зобов’язані подати та/або мають право подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками 2015 року та звернуто увагу, що декларанти податку на доходи фізичних осіб мають змогу заповнювати та направляти до органів ДФС декларацію про майновий стан і доходи через Інтернет, скориставшись оnlain-сервісом ДФС.

У Миколаївській ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області підбито перші підсумки задекларованих доходів громадян. Так, з початку року декларації подали 15 громадян, які задекларували доходи на суму 1882,9 тис.грн. За результатами проведених підрахунків до сплати підлягає 94,1 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб та 28,6 тис.грн. військового збору. Крім того, звернулися за податковою знижкою 60 громадян
Миколаївська ОДПІ запрошує громадян завітати до 1 травня 2016 року до Центру обслуговування платників Миколаївської ОДПІ, та прозвітувати про отримані доходи у минулому році. При виникненні будь-яких питань щодо заповнення декларацій про майновий стан і доходи, працівники ЦОП завжди нададуть кваліфіковану допомогу.

Особлива увага постійноприділяється поданню звітності в електронному вигляді, – наголосив Микола Ференц та звернув увагу на те, що у теперішній час з урахуванням вимог Податкового кодексу встановлено обов’язкове подання декларації великими і середніми підприємствами в електронній формі із застосуванням електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. Також кодексом передбачено подання платниками податку до податкового органу копії записів у Реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді одночасно з подачею декларацій за звітний податковий період. Акцентував увагу на перевагах автоматичного відшкодування ПДВ.
ДФС України постійно вдосконалює та збільшує кількість електронних сервісів, головною метою створення яких є забезпечення платників наданням якісних та актуальних послуг. Так, для комфортного звітування на веб – порталі відомства (sfs.gov.ua) розміщені сервіси «Електронна звітність» та «Електронний кабінет платника податків». Завдяки ним можна сформувати, перевірити та надіслати до ДФС податкову звітність, перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію. Оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, який можливо не є платником ПДВ, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою допоможе сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера». Отримати консультацію з питань податкового, митного законодавства можна за допомогою «Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу» (ЗІР).

Учасники «круглого столу» активно обговорювали роботу електронних сервісів, декларування доходів громадян , нововведення в податковому законодавстві.
На завершення керівник податкової служби подякував учасникам зустрічі за розуміння та співпрацю та наголосив на важливості проведення таких зустрічей, адже це створює не тільки позитивний імідж фіскальної служби, а й дозволяє їй виконувати свою основну державну функцію – наповнення дохідної частини бюджету

Share.

Залишити коментар

avatar