Про кампанію «Декларування – 2016» – на зустрічі з платниками податків в Миколаївській ОДПІ

0 571

В Миколаївській ОДПІ відбулася зустріч з платниками податків на тему:   «Кампанія декларування доходів громадян – 2016».

Начальник Миколаївської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Микола Ференц   розпочав  зустріч словами: «Всеукраїнська кампанія «Декларування – 2016» розпочалася з 1 січня 2016 року та закінчується 3 травня 2016 року, тому не потрібно зволікати, а необхідно подати декларацію про майновий стан та доходи». Одним із елементів виховання та підвищення податкової культури, сумлінного ставлення громадян до сплати податків є процес декларування доходів громадян.».

Микола Ференц звернув увагу присутніх на  відмінності від попередніх років у декларуванні 2016 року. Зокрема, у зв’язку з набранням чинності з 01.01.2015 року норми Закону України від 28 грудня 2014 року № 71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» фізичні особи за результатами 2015 року визначають податкові зобов’язання не тільки з податку на доходи фізичних осіб, а і з військового збору.

Платники податку на доходи фізичних осіб, що бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2015 року, податкову декларацію можуть подати протягом усього року.

Також повідомив, що з 01 січня 2016 року введено в дію нову декларацію, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 року № 859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.10.2015 року за №1298/27743.

Увагу присутніх було зосереджено на тому, що податкова декларація подається до контролюючого органу в один із таких способів за вибором платника податку:

– особисто платником або уповноваженою на це особою;

– надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

– засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

Начальник фіскальної служби проінформував , що для зручності обслуговування громадян і підприємців на офіційному веб-порталі ДФС України працює спеціальний банер «Декларування он-лайн», в якому детально пояснюється порядок заповнення податкової декларації та додатків до неї.

Для користування цією послугою платнику необхідно мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення, які надаються безкоштовно в секторі реєстрації користувачів при Акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту (АЦСК ІДД) ДФС, який розташований в приміщенні Центру обслуговування платників м.Львова за адресою: 79003, м.Львів, вул.Стрийська, 35, каб.136, тел.: (032) 297-39-85, (032) 297-39-89.

Звернув увагу, що перелік документів, необхідних для отримання посиленого сертифікату ключа, та всю інформацію щодо діяльності АЦСК ІДД ДФС розміщено на офіційному сайті Центру http://acskidd.gov.ua.

Миколаївська ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області запрошує громадян завітати до 1 травня 2016 року до Центру обслуговування платників, та прозвітувати про отримані доходи у минулому році. При виникненні будь-яких питань щодо заповнення декларацій про майновий стан і доходи, працівники ЦОП завжди нададуть кваліфіковану допомогу.

Микола Ференц подякував учасникам зустрічі за співпрацю Надав вичерпні відповіді на поставлені запитання та висловив сподівання на співпрацю у майбутньому.

 

Share.

Залишити коментар

avatar