Право на реабілітаційне лікування за кошти фонду соціального страхування має кожен працевлаштований українець

0 68

Медична реабілітація після перенесених захворювань і травм у санаторно-курортних закладах здійснюється за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, який покриває 100 % витрат на проходження відновлювального лікування, тобто застраховані особи безкоштовно отримують послуги з медичної реабілітації.

Органи Фонду фінансують медичну реабілітацію за такими профілями: нейрореабілітація, м’язово-скелетна реабілітація, кардіо-пульмонарна реабілітація, медико-психологічна реабілітація учасників АТО, реабілітація після оперативних втручань на органах зору, реабілітація при порушенні перебігу вагітності, інша (соматична) реабілітація (після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах).

Правом на відновлення здоров’я за рахунок коштів Фонду може скористатись кожна застрахована особа (яка сплачує та/або за яку сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) у разі настання страхового випадку. Підтвердженням потреби подальшого лікування у реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу є висновок лікарсько-консультативної комісії.
Для отримання застрахованою особою відновлювального лікування медичний заклад має проінформувати робочий орган Фонду про страховий випадок пацієнта, що має показання для проходження реабілітації.

Не потрібно не лише збирати жодних довідок, але й ходити по кабінетах, – щойно лікувальний заклад повідомляє Фонду про особу, яка потребує реабілітації, для пацієнта процес автоматизується: працівник органів Фонду приходить у стаціонар до хворого, який повинен лише пред’явити паспорт та ідентифікаційний код. Усю іншу інформацію Фонд самостійно дізнається за допомогою електронного реєстру.

Застрахована особа має право вільного вибору реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу відповідно до показань. Тривалість відновлювального лікування залежить від медичних показань та може становити до 24 днів.

Відповідно до рішень правління Фонду з 01 січня 2018 року механізм замовлення та розподілення путівок на відновлювальне лікування за рахунок коштів Фонду замінило адресне забезпечення медичною реабілітацією, яке передбачає укладення тристороннього Договору (між Фондом, санаторієм і хворим), та має на меті покращити ефективність надання послуг і збільшити кількість осіб, які матимуть можливість відновити здоров’я на базі санаторіїв.

Телефони для довідок: 51-977, 50-407, 0684989266, 0937004536

Адреса: м. Миколаїв, вул. Завалля, 10.

Share.

Залишити коментар

avatar