Практикум в Миколаївській ОДПІ – обговорення податкових нововведеннь у 2016 році

0 427

Нещодавно у Миколаївській ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області для платників податків проведено практикум з питань застосування податкового законодавства. Під час проведення практикуму було розглянуто зміни до Податкового кодексу України, які набули чинності з 01 січня 2016 року.

Фахівці повідомили про зміни в адмініструванні податку на доходи фізичних осіб. Зокрема у загальному випадку з доходів, які нараховуються з 01 січня 2016 року потрібно утримувати 18 % податку на доходи фізичних осіб. Якщо зарплата за місяць не перевищить 1930 грн. то розмір загальної податкової соціальної пільги, якою зможуть скористатись фізичні особи становить 689 грн.

Також відбулися в законодавстві кардинальні зміни в сплаті єдиного соціального внеску.

Утримань соціального внеску із зарплати найманих працівників з січня 2016 року немає. Встановлена єдина ставка нарахування єдиного соціального внеску-22%, Понижуючий коефіцієнт можна застосувати тільки по грудень 2015 року включно, з 1 січня 2016року понижуючого коефіцієнта немає.

Для власників нерухомого майна є нововведення, а саме підвищенно максимальну ставки податку на нерухомість до 3 відсотків від мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв.м. бази оподаткування. Місцеві ради позбавили права збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування.
Ставки податку на нерухомість встановлюють органи місцевого самоврядування.

Внесено зміни до адміністрування ПДВ. Зокрема це стосується відміни підстав для анулювання реєстрації платника ПДВ таких як:
– відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання);
– відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

Повідомлено також про зміни у розрахунку реєстраційного ліміту ПДВ та правилах оформлення податкової накладної.

Наприкінці заходу нагадали, що триває кампанія по декларуванню доходів, отриманих громадянами у 2015 році, яка продовжиться до 1 травня 2016 року.

Share.

Залишити коментар

avatar