Пільги при оподаткуванні нерухомості

0 696

Відповідно до пп.266.4.1 п.264.4 ст.264 Податкового кодексу пільги зі сплати податку на нерухоме майно надаються у вигляді зменшення бази оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку. Так у 2015 році база оподаткування зменшується на:
60 кв.м. включно (для квартир/ри);
120 кв.м. включно (для житлового/вих будинку/ків);
180 кв.м. (для різних типів нерухомості, одночасного володіння квартирою/рами та будинком/ками).
Сільські, селищні, міські ради могли збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування встановлена цим підпунктом.
Наприклад, згідно рішення сесії Миколаївської міської ради по м. Миколаїв у 2015р. база оподаткування об’єктів житлової нерухомості, що є у власності фізичних осіб, зменшується для квартир на 90 кв.м., для будинків – на 300 кв.м.
Для прикладу: по м. Миколаїв у 2015р. база оподаткування об’єктів житлової нерухомості, що є у власності фізичних осіб, зменшується для квартир на 90 кв.м., для будинків – на 300 кв.м., для різнотипних об`єктів – на 390 кв.м.
Пільги надаються у межах затверджених органами місцевого самоврядування квадратних метрів і незалежно від кількості квартир чи будинків, які перебувають у власності людини. Наприклад, якщо у власності людини декілька будинків, один з яких має площу 100 кв.м., інший — 310 кв.м., то платити податок, якщо такі будинки знаходяться у м. Миколаїв, треба буде з площі, що перевищує 390 кв.м., тобто за 20 кв.метрів. Податок за перевищення становить 243,60 грн. (20 кв.м.х 12,18грн).
Пільги із сплати податку для фізичних осіб не надаються на об’єкти оподаткування:
що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності);
якщо площа такого об’єкта (об’єктів) буде більше, ніж п’ятикратний розмір неоподаткованої площі, яку затвердять місцеві ради.
на садові будинки
Отже, якщо власник квартири (наприклад, площею 95кв.м.) здає в оренду одну кімнату цієї квартири, він не матиме права на встановлену пільгу щодо звільнення від оподаткування площі в розмірі 80 кв.м. (за умови, що така квартира знаходиться у м.Миколаїв). і буде змушений платити податок на нерухомість із загальної площі квартири (95кв.м.), оскільки пільга надається на об’єкт нерухомості, а не на площу. За тим самим принципом оподатковуватиметься і оренда (як часткова, так і цілого об’єкта) будь-якого іншого нерухомого майна (будинку, іншої квартири, дачі тощо).

Share.

Залишити коментар

avatar