Новий Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій

0 774

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 р. № 440 (далі – Постанова № 440) затверджено Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ і організацій до Реєстру та виключення з Реєстру. Її опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр» від 16.07.2016 N 132 і з цієї дати Постанова № 440 набрала чинність.

У Постанові визначено алгоритм дій для неприбуткових організацій та контролюючих органів при включенні/виключенні неприбуткової організації до/із такого Реєстру та особливості перебування у Реєстрі, включення та виключення неприбуткових організацій з Реєстру в перехідний період до 1 січня 2017 року.

Державна фіскальна служба протягом двох місяців з дня набрання чинності постанови має направити неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом України від 17.07.2015 р № 652-VII, письмові запити про надання в місячний строк з дня їх отримання відповіді про відповідність вимогам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та завірених нею копій установчих документів організації (крім тих, що оприлюднені на порталі електронних сервісів відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»), а для житлово-будівельних кооперативів також завірених ними копій документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку житлово-будівельним (житловим) кооперативом.

Якщо неприбуткова організація відповідає вимогам п. 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, державна фіскальна служба приймає рішення про включення такої організації до Реєстру неприбуткових установ.

Якщо подані документи не відповідають вимогам, встановленим у п. 133.4 статті 133 ПКУ, неприбутковій організації надсилається відповідне повідомлення. Така організація не може бути виключена до 01.01. 2017 р. з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Неприбуткові організації, які до 1 січня 2017 р. не привели свої установчі документи у відповідність з вимогами, встановленими пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, та не надали копії таких документів контролюючому органу, виключаються після 1 січня 2017 р. контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій з урахуванням положень пунктів 16 і 17 Порядку, затвердженого цією постановою.

Миколаївське відділення Стрийської ОДПІ

ГУ ДФС у Львівській області

Share.

Залишити коментар

avatar