Надзвичайна подія: Дроговизькі землі залили нечистотами

0 543

До редакції Розділля ТБ звернулись мешканці Миколаєва зі скаргою, що на околицях міста, вздовж лісосмуги, у напрямку дороги Миколаїв-Львів розлито величезні потоки нечистот, які вже кілька днів видають нестерпний сморід. Редакція, сьогодні (15 травня), виїхала у зазначеному напрямку, щоб зафіксувати чи справді є факт подібного випадку.

Як з`ясувала редакція в районі «Нового Цвинтаря» і до району «Стрільбища», вздовж лісосмуги, біля дороги у напрямку Львова і справді розлиті нечистоти протяжністю до 200 метрів. Стоїть нестерпний сморід та роїться мошкара. Крім того, на цій же ділянці спостерігається і величезні купи будівельного сміття, які «доброзичливці» покидали у лісосмугу.

Крім того, редакція зафіксувала ще один великий вилив нечистот у цьому ж районі. За 150 метрів від лісосмуги, у напрямку встановленого знаку хреста тягнеться ще один потік з нечистотами.

З`ясовуючи, хто є розпорядником землі, редакція звернулася за коментарем спершу до міської ради. Міський голова Андрій ЩЕБЕЛЬ зауважив, що це землі Дрогововизької сільської ради за межами населеного пункту. Проте, така ситуація є неприпустимою, і дотичною до земель міської ради, тому Миколаївська міська адміністрація звертатиметься у відповідні органи для реагування.

Коментуючи ситуацію з розливом нечистот на Дроговизькій землі сільський голова місцевої ради Ігор Мельник зазначив, що йому про цю ситуацію не було відомо. Після інспектування на місці, пан МЕЛЬНИК зауважив, що він звертатиметься у відповідні правоохоронні органи для реагування та в екологічну інспекцію.

Очільник РДА Тарас ОПРИСК зауважив, що до цієї ситуації підключатиме в.о. начальника місцевої Держпродспоживслужби Назарія ЖИДЕНКА.

Хто накоїв це лихо з`ясовуватимуть відповідні служби. Втім, основне питання так і залишиться без відповіді: чому ми це робимо? На жаль, екологічна культура у нас, на разі, ще дуже низька. Про що і свідчать ось такі надзвичайні ситуації, як ця. Ми не вміємо поводитися належно з відходами – і це факт. Для нас ситуація висипати непотріб подалі від очей, чи вилити нечистоти подалі від власної оселі – залишається цілком прийнятною. Водночас всі спроби перейти до цивілізованого поводження зі сміттям натикаються на суттєвий опір окремих осіб.

Такі випадки, як цей, не будуть поодинокими та форс-мажорами до тих пір, поки рівень екологічної свідомості не виходитиме за рамки прийнятності стихійних сміттєзвалищ.

Share.

Залишити коментар

avatar