Музей ім. У. Кравченко та М. Устияновича приймав делегацію активістів зі Сходу

0 577

Музей ім. У. Кравченко та М. Устияновича, що у місті Миколаєві, вже давно став творчою, мистецькою «приймальнею». В музеї буяє творче розмаїття, і це безперечно заслуга завідувача Марії Ганич, яка живе і “дихає” своєю роботою. Адже тут проводять презентації книг, літературні зустрічі, вечори пам’яті, форуми, семінари. Зокрема, 27 травня у музеї був проведений форум на тему: «Стратегія і тактика культурно-просвітницької роботи на Донбасі”.

До міста завітала делегація вчителів із м. Краматорська, Бахмута, м. Бару Вінницької обл., активісти ГО “Українська ініціатива” з Києва. З привітальним словом виступив заступник міського голови А. Бачик. Доповідачі порушили надзвичайно болючу тему сьогодення, що є вкрай важливою та нагальною справою для успішної протидії російській агресії. Окрім того, такий захід сприяє покращенню взаєморозуміння, обміну досвідом та думками між українськими активістами з різних регіонів нашої Батьківщини.

Слухачі почули правдиві історії з життя мешканців регіону. Відчули те, що люди прагнуть свого, українського. Активісти з нашого міста та молодь охоче дискутували на злободенні теми. На завершення разом з о. Петром Верхоляком помолились “Отче Наш” та заспівали «Многая літа».

Наступного дня, 28 травня у музеї знову зібралась громадськість на вечір – пам’яті нашого земляка, головного редактора журналу «Ідея і Чин» Михайла Палідовича – Карпатського. ГО “Українська ініціатива” презентували репринтне перевидання книги “Вибрані статті” з часопису. Також присутні мали можливість прослухати відеоспогади місцевої жительки 93-річної Катерини Максимович, яка особисто знала Михайла Палідовича – Карпатського, говорила про нього як про ідейного наставника інтелігенції, молоді та чудового оратора.

Завітав на зустріч також М. Гнатів, станичний станиці «Миколаїв» разом з пластунами куреня ім. М. Палідовича Карпатського розповів про версії загибелі головного редактора «Ідеї та чину» та факти з життя. А на завершення заходу солісти з театру естрадної пісні «Сонцевир» М.Брама, С. Слободян та М. Деркач (кер. С. Кончаківський) розважили гостей патріотичними піснями про Україну.

Share.

Залишити коментар

avatar