Миколаївська міська рада оголошує конкурс на кращий проект реконструкції історико-краєзнавчого музею м. Миколаєва (Опитування)

0 684

25 березня 2016 року депутати та члени виконавчого комітету Миколаївської міської ради провели виїзне засідання у приміщенні історико-краєзнавчого музею, за адресою м.Миколаїв вул.А Шептицького 26. За результатами даного засідання для вивчення думки громади міста оголошуються варіанти пропозицій:

Кращий проект
  • Add your answer

ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

За кошти громади міста Миколаєва на основі колекції пам’яток історії та культури, зібраних вчителем історії, краєзнавцем Іваном Семеновичем Маційовським при допомозі учнів шкіл, їхніх батьків, жителів міста та навколишніх сіл району створено історико-краєзнавчий музей. Він був відкритий у 1987 році пристосованому для цього будинку (забудови до 1900 року).

Візит до історико-краєзнавчого музею

Рішенням виконавчого комітету Миколаївської районної Ради народних депутатів № 167 від 20.07.1989р. історико-краєзнавчий музей передано на баланс Миколаївської міської Ради народних депутатів.

На той час це був один із найкращих музеїв нашого району, гордістю та окрасою міста.

З 2000 року після смерті директора музею Маційовського І.С. майже 10 років перебував у занедбаному стані був зачинений та не опалювався. Це призвело до значного руйнування будинку. Тому у 2009 році сесією Миколаївської міської ради 5-го демократичного скликання було прийнято рішення № 750 від 29.04.2009р. «Про відновлення роботи історико-краєзнавчого музею м.Миколаєва». Другим пунктом даного рішення призначено Ганич Марію Михайлівну відповідальною за роботу історико-краєзнавчого музею м.Миколаєва.

У 2010 році за кошти місцевого бюджету було частково приміщення музею зокрема відремонтовано дах будівлі, відновлено перекриття в одній кімнаті, замуровано два вікна. У 2013 році за кошти, зібрані на аукціоні (організатор – Миколаївська Просвіта), замінено вікна – встановлено пластикові. Але нажаль цього не достатньо. Враховуючи історичні події, які відбуваються у нашій державі, відновлення історичних цінностей та відродження духовності музей повинен функціонувати значно більше. Оскільки фонди музею використовуються у навчально-виховному процесі та науково-дослідницькій діяльності.

Враховуючи, що приміщення музею не опалюється, велика сирість тому воно щораз більше руйнується. На часі знову визріло питання повернутися лицем до цієї будівлі.

Наша українська культура завжди мала підтримку від меценатів і ми дуже сподіваємося на Вашу підтримку та допомогу.

Share.

Залишити коментар

avatar