Легалізація заробітної плати – джерело наповнення місцевих бюджетів

0 603

З початку квітня 2016 року начальник Миколаївської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Микола Ференц за участі в.о голови Миколаївської райдержадміністрації Лукомського Я.С., заступника голови Миколаївської райдержадміністрації Козоглодюка В.В., голови Миколаївської міської ради Щебеля А.І. та голови Новороздільської міської ради Мелешка А.В. провів ряд зустрічей з керівниками підприємств – юридичних осіб, суб’єктами господарювання –фізичними особами, які нараховують заробітну плату найманим працівникам у розмірі нижче або на рівні законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати.

На даних зустрічах зверталася увага суб’єктам господарювання – роботодавцям на необхідності підвищення заробітної плати, недопустимості її виплати в «конвертах», легалізації трудових відносин. Ці питання були і залишаються одним з основних напрямів роботи Миколаївської ОДПІ, та систематично обговорюються під час зустрічей із бізнес-спільнотою та громадськістю району. Фіскальною службою проводиться відповідна робота щодо контролю за дотриманням підприємствами та фізичними особами-підприємцями вимог податкового законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів громадянам. Одним із додаткових резервів наповнення дохідної частини місцевої казни є підвищення рівня виплачуваної заробітної плати, руйнування схем мінімізації сплати податку на доходи фізичних осіб.
Керівник інспекції Микола Ференц на зустрічах акцентував увагу на тому, що з 01.01.2016 року суттєво знижено навантаження на фонд заробітної плати для роботодавців. Єдина ставка єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (22%) застосовується як до заробітної плати, так і до інших доходів. Зниження єдиного внеску створило передумови, коли бізнес може підвищити зарплати своїм працівникам. Також наголошував, що формування місцевих бюджетів цього року здійснюється на новій податковій базі, а це зміни у вирахуванні податку на доходи фізичних осіб, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та єдиного податку.

Share.

Залишити коментар

avatar