Туризм. Цінність духовна та… економічна

Миколаївська міська рада спільно з відділом культури і туризму, охорони культурної спадщини, культурних цінностей, національностей та релігій Миколаївської райдержадміністрації, за сприяння Проекту Місцевого економічного розвитку міст України(МЕРМ), протягом трьох днів – 4, 6 та 8 квітня, у актовому залі Миколаївської школи мистецтв, провели семінар для потенційних власників агроосель району. Учасників семінару привітали заступник голови Миколаївської райдержадміністрації з гуманітарних питань Святослав Марущак, представник Миколаївської міської ради Володимир Микита та керівник відділу культури Миколаївської РДА Ірина Іваночко.

Насамперед зазначимо, що демонстраційний проект «Підтримка розвитку туризму в місті Миколаєві» є новою спільною ініціативою Миколаївської міської ради та Проекту МЕРМ. ЇЇ мета полягає у збільшенні притоку туристів до Миколаєва та району через підвищення туристичної привабливості міста та посилення спроможності миколаївчан започатковувати і розвивати туристичний бізнес, створювати конкурентоспроможні агрооселі. Проект МЕРМ впроваджується Федерацією канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки уряду Канади, наданої через Канадське агентство міжнародного розвитку (КАМР).

Саме задля зацікавлення миколаївчан та жителів району до заняття туристичною діяльністю, особливо в сфері сільського зеленого туризму, і був проведений цей захід. Власне, семінар проходив як розмова-діалог. Для початку, регіональний координатор проекту Львівській області Соломія Рожко відрекомендувала ведучих семінару – Наталю Гнатюк та Олександра Волощинського. Вони зуміли одразу ж зацікавити проектом учасників. Розповіли про всі плюси від розвитку туризму. А це, за їх словами, насамперед збільшення нашого бюджету та, як результат, поліпшення інфраструктури та умов життя загалом.

Присутні мали змогу отримати знання від професійних тренерів, попрацювати в групах, перейняти досвід успішних власників агроосель.
Наталя Гнатюк, «переконана селючка», як вона сама про себе каже, відкрила очі учасникам на те багатство, що оточує кожного. Особливу увагу приділила жителям сіл. «Село – велика цінність – духовна, моральна, а може стати й економічна. – певна пані Наталя, – Багато зморених суєтою міщан хотіли б просто походити босоніж по травичці, випити свіже, ще тепле молочко, бродити по лісі за грибами… А селяни – не цінують своїх вигод. А могли б виручити за них непогані гроші, бо кожен турист залишає в господаря агрооселі від 200 до 1500 гривень.»

Зрештою, поділилася власним досвідом як правильно організувати агрооселю, як привабити туристів, що запропонувати, як, нарешті, отримати заробіток.

І справді, Миколаїв та весь район потенційно привабливий для туристів. Адже характеризується оригінальними та унікальними традиціями, культурою, звичаями, обрядами, а також великою кількістю визначних пам’яток історії та культури. А цей цінний резерв є визначним для розвитку туристичної галузі.

Тому, хтозна, можливо вже найближчим часом до нас приїжджатимуть гості з інших міст, мегаполісів, і навіть з-за кордону, аби помилуватися нашим краєм.

Катерина Біла

Перейти до вмісту