Четвергового дня, 27 червня, у міському Палаці культури, відбулася урочиста Академія, присвячена Дню Конституції України.
Насамперед з державним святом присутніх вітав заступник голови Миколаївської райдержадміністрації Святослав Марущак. Коротко нагадавши історію творення конституцій, починаючи від Пилипа Орлика, він запросив учнів Миколаївської гімназії Софію Танюк і Мар’яна Стасіва віднести кошик з квітами до пам’ятника Тарасові Шевченку, а потім надав слово педагогу-історику Держівської загальноосвітньої школи Марії Греськів.
У своїй доповіді пані Марія детально вела мову про передумови прийняття Конституції України у ніч з 27 на 28 червня 1996 року. Особливий акцент зробила на значенні Основного Закону у державотворчому процесі, тлумачила головні положення Конституції. «Ми заслужили жити у державі, де основою є закон» – такими словами Марія Греськів закінчила свій виступ.
А потім повноправним господарем сцени став Державний заслужений Прикарпатський ансамбль пісні і танцю України «Верховина». І вже перша пісня «Співанка з Бескиду» у виконанні Володимира Сича викликала шквал оплесків з вигуками «Браво!». Точнісінько так само опісля дякували йому глядачі за спів пісень «Кедь ми прийшла карта», «Закувала та сива зозуля».

У цьому ряду не стали винятками виконання безсмертної «Марічки» Андрієм Боженським та не менш знаменитої пісні на слова нашого відомого земляка Миколи Устияновича «Гей, браття-опришки», яку заспівав Ростислав Герилів.
І вже дуетом Володимир Сич та Андрій Боженський чудово виконали «Наливайте, браття, поки є ще сили!». Зробили це у супроводі чоловічого складу ансамблю, який ще до того неабияк потішив глядацький загал піснями «Ой, дівчино, чи я ти?», «Там на ставу, на ставочку», «Ой, у полі три керниченьки».
Виступи співаків перепліталися з запальними танцями, грою цимбалів. І вже вершиною насолоди для присутніх були номери, коли на сцену виходив ансамбль «Верховина» у повному складі.
І вже половинчастою була б розповідь про виступ професійних артистів на миколаївській сцені, якби не згадати тих запальних, віртуозних танців, які продемонстрували наші гості захопленим глядачам.
А завершували свій виступ «верховинці» вельми оригінально – з короваєм на вишитому рушнику. А спів «Боже, Великий, Єдиний!» зал традиційно слухав стоячи.
За високу виконавську майстерність, духовне задоволення, чудовий відпочинок гостям дякувала керівник відділу культури і туризму Миколаївської райдержадміністрації Ірина Іваночко. «Ви відчули тепло наших сердець, міцність наших долонь» – сказала вона, звертаючись до артистів, водночас запевнивши тих, що у Миколаєві «Верховину» завжди чекають з нетерпінням.
Степан Миколів