У середу , в приміщенні міського Палацу культури пройшла 22-га позачергова сесія Миколаївської міської ради під головуванням Андрія Щебеля. Цю сесію було скликано з ініціативи депутатів.
Першим питанням порядку денного було створення тимчасової контрольної комісії Миколаївської міської ради для встановлення відповідності протоколам сесії та правильності нумерації рішень ради у журналі реєстрації рішень, який не заповнений із 26 липня 2013 року до сьогодні. Призначили головою комісії керівника постійно діючої комісії з питань регламенту Остапа Левицького. Також до її складу увійшли депутати Світлана Соколова, Олег Микитка, юрист Юлія Костирко та начальник відділу економіки та бюджету Любов Волощак.
Також сесія вирішила до 1 серпня створити сайт міської ради, на якому задля прозорості роботи буде розміщуватися уся інформація стосовно прийнятих рішень та діяльності ради.
Про проведення незалежного аудиту міської ради говорили довго. Секретар ради Андрій Щебель намагався довести депутатам, що такий аудит необхідний для того, щоб з’ясувати реальний стан справ. Але ті до головуючого не прислухалися і перенесли розгляд цього питання на наступну сесію. Основна мотивація депутатів – відсутність вільних коштів, адже така процедура вартуватиме місту понад 20 тисяч гривень.
Питання про внесення змін у склад виконавчого комітету ради передбачало виключити Христину Петрик, а натомість включити Андрія Щебеля. Цю пропозицію депутати підтримали одноголосно.
Перед тим, як перейти до різного, свободівець Олег Микитка запропонував проаналізувати, чи була необхідність переведення працівників МКП-ЖКУ на 0,75% ставки заробітної плати. Промовець розповів, що у зв’язку із відсутністю коштів і для того, щоб зберегти робочі місця у повному обсязі, керівництвом управління було вирішено скоротити робочі години робітників. Депутати підтримали пропозицію головуючого перенести обговорення цього питання на наступну сесію для детального вивчення стану справ і проведення зустрічей із працівниками МКП «ЖКУ».
Завершили зібрання не менш гарячою темою – ситуацією із дошкільними закладами. У процесі обговорення прийшли до висновку, що необхідно спільно із громадою виробити стратегію повернення у власність міста приміщень, у яких зараз знаходиться Миколаївська ОДПІ та районний відділ освіти. Це дозволить уникнути велетенських черг на влаштування дітей у дошкільні заклади.
Вікторія Ничта