26 травня Миколаєвом пройшла злива із градом. Внаслідок величезної кількості опадів, з якими не справилася ливнева каналізація – місто перетворилося у велику «річку». Найскрутніша ситуація виникла в районах вулиць Зелена, Наливайка, Космонавтів, Шевченка, Підлісся, Болоня, Чешека та прилеглих до них вулиць.
Миколаївська міська рада ще у 2014 році досліджувала дану проблему разом із відповідними службами та залучала приватних підприємців, які мали відповідну техніку. Схема водовідведення у даних районах є наступною: по вул. Зеленій існує рів, який збирає воду та направляє її через вулицю Космонавтів на вулицю Шевченка у прийомний колектор. Аналогічний ситуація відбувається і по вул. Підлісся. Звідти вода відводиться повз стадіон, тече у підземні труби, які знаходяться на території професійного ліцею, та стікає у той же ж прийомний колектор, який розміщений по вулиці Шевченка.
Далі вода тече по двом бетонним трубам (діаметром 1 м) в напрямку до костелу, де на території гімназії розміщено ревізійний колодязь, а потім перенаправляється в сторону музею Уляни Кравченко у піскоуловлювач. Після піскоуловлювача вода, через підземний канал через вул. Устияновича, тече у рів по вул. Болоня і далі направляється на Дроговиж. Проте ця описана система практично не працює при великих опадах, більше того самовільна забудова та використання не за призначенням саме тих ровів про які згадувалося є однією з найважливіших проблем та причин того, що ливнева каналізація не справляється з такою кількість води. З кожним сантиметром захопленого рову – зменшується його пропускна здатність.
Ще за наших дідів-прадідів Миколаїв мав два основних водостоки – Білий та Чорний потік. Білий потік ішов із вулиць Зеленої, Космонавтів, а Чорний – вулиць Підлісся (Радянська), Ст. Бандери (8 березня), Болоня та інших. Практично 400 років (від дня заснування Миколаєва) ці водні об’єкти відводили воду з міста Миколаєва та направляли її у русло рік Зубра та Дністер. На даний момент ситуація кардинально змінилась.
Ще в жовтні 2014 року було прочищено піскоуловлювач по вул. Устияновича (біля музею). Але із двох беттоних труб (діаметром 1 м.), які відводили воду із районів Підлісся та Космонавтів у піскоуловлювач, на сьогодні, працює лишень одна. Відповідь на дане запитання Миколаївська рада шукала в МКП ЖКУ (на балансі якого знаходиться ливнева каналізація) – на жаль працівники та дирекція і досі не можуть надати відповідь чому друга бетонна труба забита і не прочищається.
Проблемне також питання щодо стоку води в кінці вул. Болоня. Підземна бетонна труба, яка там прокладена, не має великої пропускної здатності, а в цьому місці збирається вода з цілого міста!
По вул. Зеленій напрацьовано проект будівництва піскоуловлювача та прочистки рову. Але є величезна проблема – пропускна здатність канави, яка проходить через вул. Космонавтів до вул. Щевченка є мізерною. Можна припустити, що якщо і буде виконано роботи по очищенню рову на Зеленій та будівництво піскоуловлювача, то кардинально ситуація з водовідведенням по даному району не зміниться.
Тому на даний момент міська рада працює над стратегією комплексного вирішення проблеми відведення дощових вод у місті та запрошує усіх, хто може допомогти, до співпраці.