1 жовтня Миколаївська громада відзначила День захисників та захисниць України, що традиційно збігається зі святами Покрови Пресвятої Богородиці та Днем Українського козацтва.
Перед святковим концертом вшанували памʼять загиблих Захисників: на Алеї пам’яті загиблих Героїв створили спільну молитву та піднесли свічки пам’яті до могил полеглих.
Центральною подією дня став патріотичний захід «Нація нескорених: від козаків до сьогодення», що зібрав у міському Палаці культури військовослужбовців, духовенство, представників місцевого самоврядування, мешканців міста та гостей.
Урочиста частина розпочалася зі слів ведучої Софії Міджак, які підкреслили історичну тяглість українського шляху: від часів Київської Русі та Запорозької Січі, до сьогоднішньої боротьби за незалежність.
Присутні, разом із запрошеними всечесними отцями, долучилися до спільної молитви за Україну.
Хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять усіх Героїв, хто ціною власного життя дарує нам майбутнє.
З вітальним словом виступили отець Богдан Огоновський та секретар міськради Іван Андрійчик.
Концертна програма стала музичною присвятою Батьківщині і подякою нашим захисникам. Зі сцени лунали музичні, поетичні та танцювальні композиції:
• Викладачка Миколаївської дитячої школи мистецтв (МДШМ) Вікторія Старунчак виконала пісню «Мій Бог у окопі п’є чорний чай».
• Учениця МДШМ Надія Флякович представила музичні композиції «Я хочу» та «Люди – титани».
• Вихованка Будинку дитячої та юнацької творчості Вікторія Теслюк продекламувала патріотичний вірш.
• Вокальний ансамбль «Незламні» дитячого центру «Стежинка» (керівник Вікторія Старунчак) виконав пісню «Разом».
• Чудовим доповненням заходу став виступ студентки Львівського національного коледжу культури і мистецтв Галини Колісник.
• Зразковий танцювальний колектив «Семицвіт» (керівник Мар’яна Волянська) подарував глядачам хореографічну композицію «Човен».
• Народний духовий оркестр Миколаївського міського Палацу виконав «Попурі» на теми патріотичних пісень.














