Громадська організація «Книжкова толока» організувала проведення в місті Миколаєві міжнародного симпозіуму «Лице скульптури», присвяченому Дню міста Миколаєва. Головним організатором виступила Любов Хомчак, яка неодноразово проводила культурні заходи в місті Миколаєві.
Як розповідає пані Любов, симпозіум має бути поштовхом для творчих людей, щоб вони самі створювали щось нове для себе, міста та країни. Щоб митці нашого міста Миколаєва та району об’єднувались і робили одну спільну справу.
На симпозіум приїдуть скульптори з багатьох куточків України, а саме Харкова, Запоріжжя, Рівного, Києва, Дніпропетровська та, звісно, Львова.
Все дійство буде відбуватися на території ПАТ «Миколаївське АТП-24665» (грузовий парк). Це місце обрано спеціально для того, щоб кожен охочий миколаївчанин зміг прийти та подивитись як каміння оживає.
А саме каміння було люб’язно надано Степаном Карлицьким, який розказав, що наше, дем’янське каміння має особливу енергію, характер та норовливу душу.
На запрошення Люби Хомчак учасниками симпозіуму стали: Лампека Микола, Лєйкіна Наталія, Пирогов Петро, Додатко Олена, Катерина Немира.
Скульптори мають на меті провести пропаганду мистецтва і організацію в місті Миколаєві середовища, яке б привертало увагу не тільки українських, а й іноземних туристів. Відновити мистецьку традицію в скульптурі.
«Проект «Лице скульптури» не тільки надасть унікальну можливість професійним художникам перевтілити свої задуми в скульптуру, а й створить умови, щоб усі бажаючі мали можливість поспостерігати над самим процесом роботи над каменем. Кожна робота скульптора є унікальною, а тому вона матиме велику мистецьку вартість. А завдяки тривкості матеріалу залишиться в спадок майбутнім поколінням» – розповіла Катерина Немира.
До проекту долучилися: Миколаївська міська рада, приватні підприємці міста Миколаєва та району, депутати місцевої та районної ради, громадськість та народний депутат Лідія Котеляк.

