Дар митців.11 скульптур поселилися в Миколаєві

Цьогоріч в Миколаєві літо відзначилось не тільки спекотною погодою,але й мистецькою подією:з 3 по 15 серпня 11 скульпторів з усієї України робили свої твори для нашого міста.

Палюче сонце вносило неабиякі корективи в творчу роботу митців. В обідню пору неможливо було доторкнутися до каменя,тому як правило працювала з досвітку до поки було видно. Цього року багато з майстрів вирішили здивувати миколаївську малечу. Пан Микола Лампека з Києва з дитинства захоплювася Котигорошком ,та й не одне покоління хлопчаків мріяло побороти зло. І нарешті в нашому парку буде гарний український герой і нагадуватиме нам про доброго ,лагідного і роботящого Миколу Лампеку, який став для нас всіх близьким через свою минулорічну роботу”На камені ноги мию”. Цього року великим сюрпризом стала робота Наталки Лєйкіної і скульптора з Іраку Арама Салах і їх ляльки -вставайки. Ляльку-вставайка з бантом і здивованими очима ,а ще з великою діркою всередині так і бачиться ,що зробити таку красуню Наталя мріяла все своє творче життя і їй це вдалося. А Арам зробив пару дівчинці-немовлятку -гарного красеня -вставайку. Думаю майстри цікаво продумали свої роботи ,аби втішити наших діточок. Особливо хочеться зупинитися на гігантському метелику якого з такою фанатичною віддачею тесав Юрій Мисько і який нас дорослих заставив повірити,що літати може кожна, навіть найбільш зачерствіла людина. Бо його камінь крильцями. перетворився в легкого метелика і так і затріпотів крильцями.

Роботи випусників київської академії Олени Додатко і Віталія Протесені теж принесуть величезну купу емоцій нашим діткам. Композиція Оленки “Баранчик на баранчику-а це аж чотири гарнюські баранчики з густою шерстю і міцними рогами і Віталієва левиця з привітною посмішкою і лагідними очима стануть місцем поломництва для фотографування. Ще в парку для дітей будуть героїні з казки про дідову і бабину дочку ,ці повчальні сюжети з радістю дарує студентка Київської академії Христина Захарчук.Талановитий студент Львіської академії Василь Лев взявся робити велику і складну скульптуру Архангела Михаїла. Його добру роботу зразу оцінили і колеги по роботі і чисельні відвідувачі ,а парафіяни церкви Св.Михаїла побажали мати таку скульптуру біля своєї церкви. Ще одна монументальна скульптура пастиря Ісуса оживає від руки талановитого Богдана Фреїва,який невтомно день за днем з величезної каменюки зробив таку довершену скульптуру.І на цей твір зразу знайшлося місце -біля нашої писанки .Марина Товкач з Запоріжжя цього року подарувала нам свою прекрасну філосовську роботу”Три світи”,біля якої часто зупиняються діти і дорослі і розшифровуючи її зміст. Марина для Миколаєва стала рідною-адже її Роксолана вже рік стоїть в самому центрі парку.І одинадцятою скульптурою є неймовірно красивий Лебідь-символ кохання.А філігранно витонченим його зробив чудовий скульптор із Сімферополя Йосип Марчинський. Питання де розмістити цього красеня-будемо чекати пропозицій.

А тепер хочеться розповісти про тих людей,які найбільше долучилися до цієї події.Звичайно найбільшими меценатами стали ПП”Естет”Степан Зубрицький та Степан Карлицький,які не тільки виділили камінь на велику суму для майстрів ,але і технічно допомогли дуже суттєво. Вже другий рік поспіль симпозіум відбувається на тереторії грузового парку,яким керує Василь Сазоник і який люб язно робить все аби перебування наших гостей було як найкращим. Цього року до нашої майже родинної спільноти долучився Олег Кутнів,який прихистив 9 митців у власному приміщенні.Двоє митців жили у “Млині” Мирослава Конечного.Вже другий рік скульпторам дарує вишиванки власник торгової марки”Фолк -Мода”Петро Скірчук.Гуртівня “Збережи тепло”П.П Максимович І.Подарував скульпторуМ.Лампеці-болгарку Цього року до проведення симпозіуму долучилася міська рада ,яка виділила на харчування 5000 грв. і 3000 на подарунки. Звичайно на харчування 11 скульпторів п ятнадцять днів замало і восьми тисяч за нинішніми цінами.Тому призи альбоми”Львівська скульптура” подарували приватні підприємці.Основні видатки на придбання дисків (7153)і на оплату проїздних квитків в сумі(6653)для скульпторів.Разом видатки склали 13806грв.

Матеріальні пожертви склали такі миколаєвці та організації
КС ” Вигода”-1200 грв.
Торгова марка”Фолк-мода”-1000грв.
Марченко-1000грв.
Меценат В.-4оогрв.
Меценат Л.-500грв.
Мостецький-200грв.
Церква СВ. Михайла–1080 грв. Разом 5380грв.Бракує ще 8426 грв.Хто хотів би долучитися-маєте змогу.

Найбільше хочу написати про цих людей які знаходили час для скульпторів,щоб обмінятися з ними енергією думки і слова ,частиною сердечної теплоти.Їх було бага то:Оля та Андрій Залоги,Іван Максимович,Ірина та Олександр Гуцуляки,Галина Юрик-Федоришин,яка зоорганізувала багатьох дітей,Надія Возна та Олександра Ткачук,Віктор Козоглодюк,Наталя Марченко,працівники миколаївської бібліотеки та відділу культури та багато-багато інших людей.. Ще окремо мушу назвати тих людей які дуже багато фізично допомагали це і електрик з грузового парку пан Михайло і хлопці з погрузчика Олександр та Андрій.,і хлопці ,які допомагали компресором продувати болгарки. Звичайно сьогодні ми не в силі оцінити цей дар,який нам зробили цих одинадцять невтомних лицарів культурного фронту,які творять добро.Звичайно мені найбільще щемить що замало приділили увагу і не оцінили їхні старання так як належить.

Але вірю що кожного дня дивлячись на їхні скульптури будемо пишатися.,ЩО В НАШОМУ МІСТІ ТВОРИЛИ ТАКІ МАЙСТРИ І ЗИЧИТИ ВСІХ БЛАГ І БУДЕМО ЦІНУВАТИ ЇХНЮ РОБОТУ ,ЗРОБЛЕНУ В ТАКІЙ НЕМОЖЛИВІЙ СПЕЦІ І
ПОДАРОВАНІ НАМ, і ВОЗДАСТЬСЯ ЇМ СТОРИЦЕЮ,БО ТАКУ ПРАЦЮ НЕМОЖЛИВО НЕ ОЦІНИТИ.

Перейти до вмісту