Ірина Верещинська: “Успіх громади починається з кожного з нас!”

0 564

Ірина ВЕРЕЩИНСЬКА: “Тема грантів сьогодні є популярною. У інтернеті та в соціальних мережах є безліч інформації про успіхи у залученні грантів різними містами та селами України. Тут нам показують вже кінцевий результат – модернізовану котельню, утеплений садочок, біогазові установки на полігонах ТПВ, сонячні колектори чи вітрові електростанції. В той же час ми не аналізуємо ці історії успіху. Тому й залишається за кадром головне – довгий і важкий шлях до бажаної мети, яка об’єднує громаду та місцеву владу. Мало хто знає, що це робота не одного місяця чи року. Іноді доводиться пропрацювати 3-4 роки, щоб залучити «дармові гроші».

Ще однією проблемою (в основному для малих міст та ОТГ) на шляху до залучення європейських грантів є відсутність кваліфікованих кадрів, котрі вміють писати проекти та володіють іноземними мовами. Мабуть, у штаті міської ради чи ОТГ рідко знайдеться державний службовець, який володіє в достатній мірі англійською мовою, щоб перекласти сотні сторінок посібника з умовами конкурсу та потім підготувати якісну заявку англійською мовою, знає, як зареєструватись у європейській он-лайн системі для подачі заявок. Звичайно для пересічного громадянина ця тема є далекою, їх не цікавлять усі тонкощі грантрайтингу. Навіть більше – говорячи «давайте шукати гранди» (читати – «гранти») вони навіть не знають як працює ця система, скільки коштів необхідно вкласти та скількох людей залучити, щоб у кінцевому результаті отримати грант. Звичайно, коли мова йде про залучені мільйони гривень, які надаються на безповоротній основі, то затрачені час та зусилля виправдовують себе. Проте не завжди вдається досягнути бажаної мети.

Саме тому Миколаївська міська рада Львівської області запрошує до співпраці громадських активістів, громадські організації, ініціативних мешканців та усіх небайдужих жителів, котрі мають ідеї до написання проектів по розвитку міста Миколаєва. Особливо запрошуємо до співпраці молодь – студентів вищих навчальних закладів усіх спеціальностей.

Метою такої співпраці є реалізація кращих ідей для розвитку міста та налагодження взаємодії між міською радою та громадськістю.

Варто зазначити, що залучення додаткового фінансування для розвитку міста у вигляді міжнародної технічної допомоги (грантів) можливе лише завдяки співпраці місцевої влади, бізнесу та інституцій громадянського суспільства. Саме така практика застосовується у європейських країнах.

Якщо Ви маєте ідею, готові працювати спільно задля її реалізації, звертайтесь у Миколаївську міську раду за адресою вул. А.Шептицького, 82 м. Миколаїв Львівська обл. або за тел. 52-346, 51-271.

Успіх громади починається з кожного з нас!”

Share.

Залишити коментар

avatar