«Гаряча лінія» відповідає.

0 547

27 травня 2016 року Миколаївською ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області було проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Зміни податкового законодавства». На запитання платників податків відповідав перший заступник начальника Миколаївської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Назаренко Олександр Віталійович.

Пропонуємо їх вашій увазі.

 

Яка черговість зарахування в бюджет коштів при наявності податкового боргу?

У разі наявності у платника податків податкового боргу органи державної фіскальної служби зобов’язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов’язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

Які строки стягнення грошового зобовязання у разі не сплати його до бюджету? 

Якщо виник податковий борг у зв’язку з відмовою у самостійному погашенні грошового зобов’язання, то дана заборгованість може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.

Як працює електронний сервіс «Електронний кабінет платника» в частині адміністрування податку на додану вартість?

 

У рамках  адміністрування податку на додану вартість в електронному сервісі «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) платники мають можливість:

отримати в режимі он-лайн дані реєстру платників ПДВ;

надіслати в електронному вигляді заявку на реєстрацію платником податку на додану вартість, запит для отримання витягу з реєстру платників ПДВ;

переглянути дані про стан розрахунків з бюджетом;

зареєструвати податкові накладні та/або розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

користуватись сервісами системи «Електронного адміністрування ПДВ» (переглянути проведені операції в системі СЕА ПДВ та отримати інформацію про рух коштів на електронному рахунку).

Переглянути відеоінструкцію з користування ЕКП можна на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням http://sfs.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materi/2964.html

Які документи необхідно надати в органи ДФС для переходу на спрощену систему оподаткування  4 групи ?

Відповідно до п.п.298.8.1 п.298.8 ст.298 Кодексу для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку сільськогосподарські товаровиробники повинні подати:

– загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ), – контролюючому органу за своїм місцезнадженням (місцем перебування на податковому обліку);

– звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки – контролюючому органу за місцем розташування такої земельної ділянки;

– розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва – контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок ;

– відомості (довідку) про наявність земельних ділянок –контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок.

Які зміни відбулися у порядку реєстрації платників ПДВ ?

29.04.2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 18.03.2016 № 373 «Про затвердження змін до Положення про реєстрацію платників ПДВ», а саме:

– скорочено перелік підстав для анулювання реєстрації платника ПДВ шляхом виключення п.п. «ж» п.184.1 ст.184 ПКУ – відомості з Єдиного державного реєстру,  що  підтверджують наявність запису про відсутність юридичної або фізичної особи за місцезнаходженням (місцем проживання); внесено зміни до форми витягу з реєстру платників ПДВ, згідно з якими замість реквізитів одного електронного рахунка у витягу відображаються реквізити трьох електронних рахунків платника ПДВ – сільськогосподарського підприємства, що обрав спеціальний режим оподаткування.

Share.

Залишити коментар

avatar