День міста Миколаєва 2016 рік

0 1 844

446 років це багато чи мало? З погляду часу – це мить, з погляду людського буття – це великий період історії, в якому, крізь горнило злетів та падінь народилась, зростала та утвердилась міцна громада міста Миколаєва. І в цьому міг переконатись кожен, хто завітав цієї неділі на святкування Дня міста, яке подарувало миколаївчанам шквал позитивних емоцій, безліч цікавих атракцій, сміху та родинної згуртованості.

Миколаївчани, які здавна шанують християнські цінності, урочисте святкування розпочали із Божого благословення. Цьогоріч парафіян церкви св. Миколая чекала неабияка подія — посвячення колару (символа влади міського голови міста), який виготовив наш відомий миколаївчанин, ювелір-каменеріз О. Мірошніков. Освятили колар отці А. Павлів та Р. Цар.

Далі урочистості перемістились у кілька локацій. У сквері, на Площі Ринок — родинні читання за тематичною назвою «Птахи співають українською». Їх організувала та провела громадська діячка Люба Хомчак. На думку пані Л.Хомчак, такі родинні читання є хорошим починанням, яке можна проводити щонеділі. Біля скульптури Матері Божої – конкурс малюнка «Миколаїв очима господарів». Ініціатором цього дійства теж була Люба Хомчак.

СОК «Ювілейний» зібрав поціновувачів спортивних змаганнь з баскетболу «Streetball», де миколаївчани змагались зі своїми суперниками. Перемогу здобули гості свята. Участь у нагородженні баскетболістів взяв секретар міської ради Василь Підлужний.

Інший спортивний захід «Велоспацер», організований ініціативною групою на чолі з Р. Сав’яком, згуртував активних прихильників мандрів на двох колесах. Велоперегони стартували у Миколаєві та пройшли такими мальовничими селами нашого району: Верин, Крупсько, Старий Розділ, Дуброва, Велика Воля. Півсотні учасників, віком від 8-ми до 53-х років здолали 33 кілометри. За підсумками велопробігу найкращих було нагороджено. Та найбільше атракцій миколаївчан чекало на майдані Незалежності та в Палаці культури.

Найбільшою цінністю нашого міста – є його люди, які своєю щоденною працелюбністю творять історію Миколаєва, прославляючи його у віках. Оминути цих постатей лише простою подякою ми не маємо права. Тож, на передодні свята, на 10-й сесії Миколаївської міської ради депутати присвоїли звання Почесного громадянина міста архітектору А. Величку, відомому далеко за межами України та ювеліру-каменерізу О.Мірошнікову. Миколаївчани відзначили митців почесними відзнаками, нагородами та дипломами, які від імені громади вручив міський голова А. Щебель.
Не залишили поза увагою і наших захисників, воїнів АТО та самовідданих миколаївських волонтерів з ГФ «Миколаївська «Самооборона». Цих сміливих миколаївських мужів, які жертвують своїм життям заради нас, під оплески громади вітали відзнаками представники місцевої влади. Крім мерії, святкової днини, миколаївчан вітали і представники райдержадміністрації та районної ради. Народний депутат Тарас Батенко, у числі інших гостей, долучився до привітального слова місцевій громаді. За сприяння Т.Батенка, робочий арсенал редакції «Миколаївських ВІСТЕЙ», як і редакції «Громади», поповнився новим фотоапаратом.

І який же миколаївський «празник» без жартів, співу та танців! Їх не бракувало. Майдан гудів, як вулик! Міська рада продумала розважальну програму до дрібниць. «Дрібниці» розпочались з виступу та урочистого маршу оркестру Західного Територіального управління Нацгвардії України (диригент Р. Вовк). У їхньому виконанні пролунали відомі українські народні композиції. Далі, концертну програму продовжив зразковий хореографічний колектив «Дарунок» (кер. М. Станкевич). Танець «Буковинські візерунки» у їх виконанні по-справжньому зачарував публіку. Повеселив слухачів фольклорний ансамбль «Надвечір’я» (кер. С. Павлів, акомпоніатор М. Горчиця). Танцювальні колективи Миколаївської школи мистецтв під кер. М. Станкевич виконали «Венеціанський карнавал». Молодь пританцьовувала під звуки запальних ритмів хіп-хопу, індійських танців. Постановки «Шалені домогосподарки», «Тільки у Львові» щоразу зривали бурхливі емоції глядачів. На сцені також співали: Хорова капела міського Палацу культури (кер. Г. Рошинець), народний вокальний ансамбль «Калина» (кер. Н. Гой), народний духовий оркестр міського Палацу культури (кер. П. Суботик), народний сімейний ансамбль Гриців (с. Розвадів, кер. М. Грица), гурт «Вишиванка», солісти Б.Підгородецький та Н.Скрипець (НД с.Дроговиж, кер. З. Чупик), народний вокальний ансамбль «Гердан» (вер. В. Старунчак), ансамбль народної пісні та музики, (кер. В. Начевний), виконавці О. Пелех, Л. Міджак, М. Труш, І. Нечипор. Керівник Палацу культури, чарівна панянка Оксана Чапуріна провела конкурс караоке. Перемогу у ньому здобула миколаївчанка А.Горчиця.

Поки Майдан Незалежності заполонили спів і танці місцевих колективів у стінах Палацу культури відбувались справжні ігри розуму. Місцевий шаховий клуб під керівництвом О.Мокрицього зібрав у малому залі поціновувачів інтелектуальних боїв. Приємно відзначити, що серед учасників шахової «дуелі» було чимало дітей, які не поступались своїм вмінням прораховувати складні шахові комбінації.

Ну а тих, хто хотів відстояти честь за своє місто, взяли участь у змаганнях із сили удару – «Битва міст України». Ці змагання вдалося організувати за підтримки Миколаївської міської ради спільно з ГО «Клуб єдиноборств «Тріумф» під керівництвом П.Русиника та ГО “Ніхто крім нас” яку очолює В. Леськів. Помірятись силою удару почергово йшли мало не всі чоловіки, дівчат теж не забракло. Найсильнішим ударом, як виявилося володіє Н.Охабський.

Поціновувачі мистецтва мали нагоду доторкнутись до прекрасного. Їх чекало одразу дві виставки: робіт миколаївського художника М. Герушевича та Всеукраїнський конкурс-виставка «Від минулого до сучасного», де були роботи із Чернівців, Мукачево, Кам’янець-Подільського. У рамках цієї виставки були презентовані також роботи юних художників студії «Моя палітра» (кер. Р. Федорів).

Не лише дорослі мали можливість проявити себе. Дітлахам теж вистачало сповна втіхи. На майдані Незалежності, під керівництвом Р. Федорів, проходив тематичний конкурс малюнка «Мій край». Виводили пензликами патріотичні мотиви юні миколаївчани та вихованці студії «Моя палітра». Окрім того, дітвора мала нагоду перевтілитись в улюбленого казкового чи мультгероя з допомогою мистецькою бодіарту.

Велику кількість малечі зібрала акція «Корок життя», яку організував БФ «Сестри Даліли». Кожен, хто приніс 5-ти літрову банку корків, міг обміняти її на сертифікат в парк розваг «Дитяча планета». За словами засновниці фонду, миколаївчанки О. Куліш, діти проявили ініціативу і принесли більше десяти п’ятилітрових банок корків. Для всіх діток тут також знайшлось чимало роботи. Сортувати корки за кольором видалось нелегкою та клопіткою роботою, за яку дітвору чекала винагорода: морозиво та усілякі смаколики.

І якщо «пляцками», кексами, мафінами та прохолодним «мохіто» гостей святкування Дня міста забезпечили юні пластуни Миколаївської станиці «Пласт», то драйвові хлопці з ГФ «Миколаївська «Самооборона» метушились на пекельній кухні, яка вабила смачним запахом кулішу. Тож не дивно, що черга бажаючих скуштувати польової їжі тягнулась довжелезною чередою.

Ближче до вечора, звуки «важкої музики» зібрали на майдані чимало молоді. Миколаївські гурти «Без вакансій» та «Сьоме небо» грали драйвову музику року.

Свято завершилось запуском небесних ліхтариків та Майдан Незалежності ще продовжував гудіти, як вулик в якому вирували емоції щастя, в якому лунав сміх. Саме так і має бути, бо миколаївчани – це одна, єдина та міцна родина.

Міська рада висловлює щиру подяку за підтримку та допомогу в організації свята військовій частині 3002 Західного оперативно-територіального об`єднання Національної Гвардії України (командиру частини полковнику Шуляку П.Ю.), ГФ «Миколаївська Самооборона», ГО «Спілка художників Миколаївщини», ГО «Ніхто крім нас», ГО «Клуб єдиноборств «Тріумф», а також Доскочинському Семену, Палідовичу Олегу, Адаму Михайлу, Кінашу Марку, Васильківу Богдану, Міджаку Любомиру, Долінському Миколі, Люзняку Василю, Форись Наталії, Пузенко Миколі, Держилу Олегу, Гнатіву Богдану.

Share.

Залишити коментар

avatar